Kosztowności takie jak sztabki złota, droga biżuteria czy przedmioty kolekcjonerskie o dużej wartości często wymagają bezpiecznego miejsca przechowywania.

Mimo coraz lepszych zabezpieczeń antywłamaniowym takim jak specjalne drzwi, alarmy czy podpisanie umowy z agencją ochrony mającą chronić nasz dom lub mieszkanie włamania i kradzieże dalej mają miejsce na terenie Polski i całego świata. Ponadto niejednokrotnie boimy się, że kradzież zostanie przeprowadzona kiedy ktoś jest w domu. Zdrowie i życie takich osób może być wtedy zagrożone, nawet jeżeli nie będą one miały bezpośredniego kontaktu ze sprawcą (np. użycie przez złodzieja gazu usypiającego lub innych substancji może odbić się na zdrowiu osób z wadami serca czy przyjmującymi leki). Kradzieże bardzo wartościowych przedmiotów często zdarzają się na specjalne zamówienie innych osób popełniających przestępstwo (zlecających kradzież) lub przez przypadek, kiedy złodziej znajdzie wyjątkowo wartościowe przedmioty podczas plądrowania domu np. podczas dłuższej nieobecności właścicieli.

Wynajem skrytki bankowej jako bezpieczny sposób przechowywania aktywów.

Kiedy warto wynająć skrytkę bankową?

Skrytki tego rodzaju, inaczej nazywane skrytkami sejfowymi spełniają się w przypadku posiadania wysokiej jakości aktywów takich jak kolekcje drogich lub zabytkowych przedmiotów. W skrytkach mogą być przechowywane również dzieła sztuki jak małego obrazy, biżuteria czy na przykład sztabki złota. Naturalnie sejfy bankowe doskonale sprawdzają się w przypadku wyjątkowo wartościowych dokumentów od papierów wartościowych, przez tajne dokumenty firmowe czy wreszcie potwierdzone notarialnie testamenty osób bardzo zamożnych. Również stare listy znanych osób czy wyjątkowo wartościowe egzemplarze białych kruków – książek bardzo małej dostępności i co za tym idzie wysokiej wartości mogą być przechowywane w tego typu miejscu.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem wynajem skrytki bankowej. Na tej stronie zapisano informacje o dostępie do skrytek i możliwościach wynajmu.