Niektóre kobiety borykają się z silnym owłosieniem twarzy, O tyle o ile włosy w okolicach pach czy na nogach nie sprawiają tak dużego problemu to włosy na twarzy należy usuwać.

Także typowym problemem jest charakterystyczny wąsik który pojawia się pod naszym nosem, problemem może być także nadmierne owłosienie na naszej szyi. Jest to związane często z pewnymi zaburzeniami hormonalnymi, produkcją androgenów. Dla wielu kobiet jest to oczywiście bardzo wstydliwy problem, dlatego też poszukują skutecznych metod na usuwanie włosków ze swojej skóry. Oczywiście najpopularniejsze jest golenie, ale także depilacja za pomocą wosku. W przypadku golenia jednak włoski szybko odrastają, Jest to metoda mało skuteczna, z drugiej strony depilacja przy pomocy wosku jest dość bolesna I problematyczna. Jak usunąć niepożądane owłosienie z naszego ciała?

Z pomocą przychodzi jednak nowoczesna depilacja laserowa, w tym wypadku włosy usuwane są za pomocą światła lasera.

W gabinecie kosmetycznym specjalistka przykłada do naszego ciała odpowiednie urządzenie emitujące światło laserowe, które następnie wnika do naszych włosków docierając do samych cebulek. Odbywa się to dzięki wykorzystaniu naturalnego barwnika w naszych włosach. Powoduje to obumarcie cebulki, a w następstwie wypadanie włosów. Jest to metoda nie tylko bardzo skuteczna, ale także dająca możliwość usuwania owłosienia z dokładnie tych miejsc z których chcemy. Możemy zatem udać się na zabieg usuwania włosów z naszej szyi, ale także szybko usunąć włosy spod nosa. Wiele kobiet spędza wiele godzin na goleniu czy też depilacji w domu. Jednak wizyta u kosmetyczki jest dużo lepszym pomysłem, ponieważ daje możliwość na trwałe usuwanie włosów. W przypadku depilacji laserowej należy pamiętać że jeden zabieg może być nie do końca skuteczny, i mimo że wypadnie około 80% naszych włosów, to konieczne będą kolejne zabiegi. W kolejnych fazach uda nam się trwale pozbyć większości włosów. Kiedy szukamy miejsca w którym stosuje się tego rodzaju metodę warto odwiedzić stronę: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow/, po więcej szczegółowych informacji.