Ostry, chłodny klimat i suche powietrze w pomieszczeniach zimą mogą pozostawić skórę w niezbyt dobrym stanie.

Aby twoja skóra była zdrowa, nawilżona i dobrze wyglądała przez cały sezon zimowy, musisz o nią odpowiednio zadbać. Pielęgnacja skóry zimą może zajmować trochę więcej czasu i wysiłku, ponieważ warunki są dość ekstremalne dla naszej delikatnej bariery ochronnej. Skóra zimą zostaje wystawiona na działanie różnych niekorzystnych czynników atmosferycznych, jak mroźne powietrze, przenikliwy wiatr, oraz słońce odbijające się od śniegu. Niska wilgotność jest powszechna w chłodniejszym klimacie, pozbawiając skórę wilgoci każdego dnia, natomiast w pomieszczeniach powietrze ogrzewane i suche również nie pomaga. Nic dziwnego, że nasza skóra zimą często staje się sucha, łuszcząca się i swędząca, a nawet zaczyna pękać. Utrzymuj skórę w dobrej kondycji przez całą zimę

Dlatego musisz stosować odpowiednie techniki pielęgnacyjne, które pomogą ci uniknąć tego nieprzyjemnego, nieestetycznego efektu i zachować zdrową i promienną skórę przez zimowe miesiące.

Naturalne oleje wytwarzane przez twoją skórę również pomagają ją chronić i utrzymywać w zdrowiu. Warto unikać długich kąpieli i pryszniców, a także używać ciepłej, a nie gorącej wody. Po kąpieli lub prysznicu osusz i nawilż wilgotną skórę balsamem lub kremem. Stosuj bogatszy krem nawilżający na bazie oleju zimą, a twoja skóra z pewnością to doceni. Rozważ nocne zabiegi głęboko nawilżające, które mogą pomóc szczególnie suchym obszarom, takim jak dłonie, stopy, łokcie, kolana i usta. Dobrym pomysłem jest zamiana obecnego płynu do mycia ciała na bardziej nawilżający i natłuszczający środek do mycia ciała i twarzy w okresie zimowym. Tonizuj i nawilżaj skórę od razu po zakończenia mycia, aby uniknąć dalszego odwodnienia. Wypróbuj Novaclear Winter – kosmetyki ochronne na zimę dla swojej skóry. W zimie skóra jest bardziej delikatna, więc jeśli masz chorobę skóry, taką jak egzema lub łuszczyca, unikaj wszelkich środków drażniących lub alergenów, o których wiesz, że zaostrzają twój stan. Dzięki odrobinie dodatkowej pielęgnacji i uwagi możesz mieć miękką, gładką i promienną skórę przez całą zimę.