Obecnie wiele placówek pozabankowych oferuje atrakcyjne pożyczki dla firm, które mogą być przeznaczone na różne cele, może być to zakup środków trwałych, rozwój, różnego rodzaju wydatki związane z inwestycjami.

Oczywiście mogą być to także wydatki celowe, może być to przykładowo spłata pewnych zaległości. Obecnie firmy mogą borykać się z problemami z płatnościami na rzecz ZUS czy też Urzędu Skarbowego, dlatego też mogą skorzystać z kredytów, które pozwolą na spłatę.

Pożyczki pozabankowe dla firm

Jakie formy może przyjmować finansowanie pozabankowe dla firm?

Oczywiście mogą być to także kredyty konsolidacyjne, w tym przypadku jeżeli posiadamy kilka kredytów, przykładowo może być to kredyt gotówkowy, leasing pojazdu, czy inne zobowiązania wobec banków i placówek pozabankowych, możemy zebrać je w jeden kredyt, który będzie posiadał mniejszą ratę niż wszystkie dotychczasowe kredyty. Z pewnością pozwoli to na zmniejszenie obciążenia bieżącego w firmie. Oczywiście w związku z pandemią niektóre firmy związane z branżą gastronomiczną, hotelarską czy też rozrywkową mogą borykać się z pewnymi problemami. Dlatego też mogą potrzebować wsparcia, także na bieżącą działalność.

Firmy oferujące pożyczki często określają minimalną oraz maksymalną kwotę w przypadku danego produktu finansowego. Przykładowo pożyczki dla firm mogą wynosić od 5 do 300 000 zł, może być to także pożyczka, którą możemy spłacić wcześniej bez dodatkowych opłat. Tego typu pożyczki dla firm podzielone są na 48 miesięcy, naturalnie warto sprawdzić wszystkie warunki. Właściciele firm z pewnością będą chcieli wiedzieć, jaki będzie całkowity koszt udzielenia pożyczki, w tym wypadku może być to opłata przygotowawcza, prowizja za udzielenie pożyczki, dodatkowo mogą być to inne opłaty. Oczywiście warto pamiętać, iż placówka finansowa będzie chciała zweryfikować wypłacalność firmy, w tym przypadku powinniśmy przygotować wyciąg z rachunku bankowego czy też przedstawić PIT lub CIT za ostatni rok podatkowy.

W przypadku, kiedy ubiegamy się o finansowanie pozabankowe dla firm, które ma na celu spłaty zadłużenia w stosunku do ZUS lub Urzędu Skarbowego, wówczas oczywiście zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz tych instytucji nie jest wymagane. Dodatkowo w tym przypadku często ułatwione są formalności, firmy udzielające pożyczek wymagają mniejszej ilości dokumentów niż w przypadku standardowej pożyczki.