Chcąc zachować zdrową, czystą skórę głowy i miękkie włosy, podczas mycia włosów należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

Twoja skóra głowy wydziela sebum, czyli olej, którego potrzebuje, aby zachować zdrowie. Zbyt częste lub mocne mycie włosów może spowodować utratę tych niezbędnych olejków. Twój szampon ma za zadanie oczyścić skórę głowy i usunąć nagromadzony na niej nadmiar oleju, brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Jednak codzienne mycie włosów źle dobranym lub drażniącym szamponem może uszkodzić skórę głowy i włosy. Do mycia włosów należy używać dobrej jakości szamponu, bez sztucznych składników, parabenów czy silikonów, które mogą niekorzystnie wpływać na wygląd włosów. Używanie letniej wody do spłukiwania włosów jest ważne, aby umożliwić otwarcie się łusek. Dzięki temu szampon i odżywka wnikają głębiej we włosy i skutecznie wykonują swoją pracę. Prawidłowe mycie włosów pomaga zachować zdrową skórę głowy i włosy

Do ostatniego płukania należy natomiast używać zimnej wody, dzięki czemu łuski włosa zamkną się, a włosy będą lśniące i odporne na złamania.

Nie jest to tak mylące, jak wybór odpowiedniego szamponu dla swojego rodzaju włosów. Różne szampony są dostosowane do różnych rodzajów skóry głowy i włosów. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, użyj łagodnego szamponu. Jeśli masz łupież, możesz użyć szamponów leczniczych, które pomogą ci zadbać o stan skóry głowy. Jeśli Twoja skóra głowy jest tłusta, użyj szamponu, który reguluje wydzielanie sebum. Podczas mycia włosów bądź delikatna i unikaj szorowania czy pocierania, ponieważ może to spowodować złamanie i uszkodzenie włosów. Dokładnie umyj skórę głowy kilkoma kroplami szamponu zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Zacznij od delikatnego wmasowania szamponu w skórę głowy. Unikaj nakładania jakichkolwiek produktów myjących bezpośrednio na włosy. Wystarczy rozprowadzić Khadi szampon wzmacniający Amla, aby dotarł do nasady włosów. Skoncentruj się na oczyszczeniu skóry głowy, ponieważ zawiera najwięcej zanieczyszczeń. Równie ważne jest dokładne spłukanie szamponu, ponieważ resztki mogą zatkać pory skóry i przyczynić się do łupieżu czy nadmiernego przetłuszczania włosów.