Osoby które chcą stworzyć własną stronę internetową z pewnością powinny sprawdzić różne skrypty na których może powstać strona, obecnie jednym z najpopularniejszych skryptów jest WordPress, cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na dużą łatwość obsługi.

Posiada on bardzo łatwy w obsłudze panel administracyjny, gdzie będziemy mogli przykładowo dodawać nowe treści. W tym przypadku możemy stworzyć nową stronę na której pomożemy umieścić dowolną treść, grafikę czy też dodać film. WordPress został stworzony z myślą o platformach blogowych jednak obecnie posiada wiele wtyczek które umożliwiają wykorzystanie go jako profesjonalnej strony internetowej.

System zarządzania treścią WordPress

Zalety wykorzystania skryptu WordPress

Oczywiście możliwe jest także stworzenie sklepu internetowego na bazie platformy WordPress, z czego chętnie korzystają firmy handlowe. Zarządzanie treścią jest w tym przypadku bardzo łatwe, możemy szybko nauczyć się podstawowych funkcji, łatwo zarządzać wszystkimi treściami. Naturalnie jego dużą zaletą jest możliwość wykorzystania wielu darmowych wtyczek które pozwalają na osiąganie bardzo ciekawych funkcjonalności. Obecnie jest to najpopularniejszy skrypt, około 1/3 stron internetowych działa na silniku WordPress.

Warto zwrócić uwagę iż strony oparte o system zarządzania treścią WordPress są przyjazne dla ruchu mobilnego, dlatego też automatycznie dostosowują się do wyświetlania na telefonach komórkowych czy tabletach. Z pewnością jest to bardzo duża zaleta ponieważ nie będziemy musieli tworzyć odpowiedniej strony pod urządzenia mobilne, nie będziemy musieli jej także zbytnio modyfikować też konfigurować. Znajdziemy gotowe skórki które automatycznie będą wyświetlały stronę na urządzeniach mobilnych w sposób prawidłowy.

Obecnie wiele firm stawiam na system zarządzania treścią WordPress Wrocław jest miastem w którym wiele firm webmasterskich tworzy strony oparte na tym systemie. WordPress posiada wiele zalet ponieważ wiele dostępnych wtyczek, modułów które możemy doinstalować jest darmowych , mamy możliwość szerokiej konfiguracji, wykorzystania różnych zaawansowanych ustawień. Z pewnością jest to duża zaleta dla użytkownika, który czasem może we własnym zakresie modyfikować treści, jak również wygląd całe strony internetowej.