Kolory i oświetlenie są głównymi czynnikami wprowadzającymi nastrój i poczucie komfortu do pomieszczeń.

Drewniane elementy, takie jak podłogi i dekoracje stanowią przytulny kontrast z czystymi liniami, prostymi ścianami i nowoczesnymi meblami do przechowywania.

Jak dobierać kolory i oświetlenie w pomieszczeniach

Tworzenie klimatu we wnętrzu poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów i oświetlenia

Jeśli w twoim salonie nie ma dużo światła, białe ściany mogą sprawić, że pokój będzie nudny. Zamiast tego użyj ciemniejszych, bogatszych tonów, które nadadzą dramaturgii w małym pomieszczeniu lub przytulniejszego, komfortowego odczucia, który skłania do relaksu i odpoczynku. Jeśli planujesz pełną renowację i remont swojego salonu, nadszedł czas, aby pomyśleć także o oświetleniu. Warto umieścić w pokoju kilka kinkietów lub oświetlenia półek, aby nadać mu delikatną, rozświetloną atmosferę. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej elastyczny schemat oświetlenia, kilka lamp stołowych i lamp podłogowych może być lepszą alternatywą dla ciebie. Z pewnością wiele osób wybiera w swoich domach białe ściany, ponieważ takie pokoje łatwo jest umeblować i uzupełniać innymi kolorami. Jednak jeśli taki kolor nam nie odpowiada i wydaje się nudny, możemy zdecydować się na inną farbę czy tapetę.

Zwykłą białą przestrzeń ściany można przekształcić przez dodanie grafiki lub ciekawego obrazu. To nie musi być drogi obraz olejny, ale na przykład wydruk, powiększone zdjęcie, a nawet kawałek materiału w ramce mogą dodać głębi i ciekawości pomieszczeniu. Subtelne odzwierciedlenie stylu można również uzyskać dzięki doborowi poduszek dekoracyjnych, co dodaje przestrzeni kolejnej warstwy szczegółów. Lampy i dodatkowe oświetlenie przy łóżku są również niezbędne w sypialni. Nastrojowe oświetlenia nie tylko pomaga nam się zrelaksować, ale również przydaje się podczas wieczornego czytania. Możesz również rozważyć kinkiety na ścianie po obu stronach łóżka, które sprawdzą się w mniejszej przestrzeni. Dodatkowo lampy i oświetlenie punktowe w pokojach pomaga podkreślić kolory i dekoracje, a także powiększa optycznie wnętrza.

Na stronie https://zona-design.pl/blog/post/29_tworzenie-klimatu-we-wnetrzach-przez-kolor-i-swiatlo?page_type=post znajdziesz wiele pomysłów, jak dobierać kolorystykę oraz oświetlenie we wnętrzach, co jest bardzo ważne dla stworzenia odpowiedniego nastroju.