Wystrój sali konferencyjnej to bardzo ważny czynnik dla każdej szanującej się firmy.

Każdy element w takim miejscu pełni bowiem nie tylko funkcje reprezentacyjne, ale też stricte użytkowe. Stół konferencyjny jest w tym wypadku najważniejszym meblem, dlatego warto zadbać o to, aby wyglądał on schludnie i elegancko, a więc adekwatnie do prowadzonych w tym miejscu spotkań. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, zapewniającym również pożądany efekt wizualny, są w tym wypadku pokrowce na stoły. Jak wybrać odpowiedni? Poniżej znajduje się kilka cennych wskazówek.

Kto powinien zainwestować w pokrowiec na stół?

Pokrowiec na stół to funkcjonalne rozwiązanie w przypadku firm, w których regularnie odbywają się briefingi, kolegia, spotkania zarządu lub kierowników poszczególnych działów czy też grupowe rozmowy z kontrahentami. Dzięki niemu pomieszczenie wygląda schludniej, a jednocześnie może nadawać pomieszczeniom pożądany charakter. Nowoczesne stoły konferencyjne na wysoki połysk bardzo często sprawiają, że wnętrze wygląda jak ekspozycja w sklepie meblowym i robi wrażenie chłodnego czy bezosobowego. Niepozorna tkanina może w tym wypadku kreować bardziej przyjazne wrażenie, a przy okazji przynieść znacznie więcej korzyści.

Wybór odpowiedniego pokrowca na stół konferencyjny

Jaki rozmiar pokrowca na stół konferencyjny wybrać?

Najważniejsze w tym wypadku jest ustalenie dokładnych wymiarów oraz kształtu stołu. W dużych firmach stoły konferencyjne są dość szerokie i długie, co wymaga często kupowania pokrowca szytego na miarę. Jeśli jednak szukamy pokrowca na stół konferencyjny do sali, w której regularnie spotyka się tylko kilka osób, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się znaleźć gotowy już model. Utrudnienie mogą stanowić designerskie stoły znanych marek, które bardzo często mają nieregularne kształty i również wymagają zamówienia z wytyczonymi wszelkimi wymiarami. Producenci pokrowców oferują jednak szeroki zakres usług i są w stanie ściśle dostosować swoje produkty do wymagań klientów. Dzięki temu tkanina może nie tylko zakryć ewentualne mankamenty mebla, ale też stanowić dodatkową ozdobę pomieszczenia, które powinno dobrze się prezentować.

Jaki kolor pokrowca będzie najlepszy?

To kwestia indywidualna, ale w przypadku sal konferencyjnych nie najlepszym wyborem będzie biel. Barwa ta kojarzy się raczej z rodzinnymi imprezami okolicznościowymi czy weselami, a w związku z tym przywodzi na myśl bardziej odświętne spotkania niż typowe dla korporacji czy firm kolegia. Wybór koloru powinien być dokonany na podstawie całej reszty elementów wystroju w sali konferencyjnej. Najczęściej w tym wypadku stawia się na stonowane, dość ciemne barwy, które nawiązują pod względem koloru do całej aranżacji albo w stylowy sposób ją przełamują. Ciemne odcienie zieleni, bordo, szarości czy ochry wyglądają nowocześnie, a jednocześnie nadają wnętrzom nieco unikatowego stylu czy nawet przytulności. Ponadto mniej widoczne są na nich ewentualne zabrudzenia, do których może dość podczas codziennego użytkowania.