Sytuacja mieszkaniowa młodych Polaków i Polek jest bardzo trudna.

Wchodzący w dorosłość ludzie często mają problemy z zakupem mieszkań, ponieważ rynek nieruchomości narzuca bardzo duże ceny. W gruncie rzeczy jedynym wyjściem większości obywateli jest kredyt hipoteczny, czyli długoterminowy kredyt bankowy z zabezpieczeniem w postaci mieszkania. Oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić – bank dokładnie analizuje zdolność kredytową klienta. Co więcej, w przypadku kredytu hipotecznego kredytobiorca musi część pieniędzy na mieszkanie wyłożyć ze swojej kieszeni (od dziesięciu do dwudziestu procent). Jako że nieruchomości są niezwykle drogie, dla niektórych osób może być to bariera nie do przejścia. Trudnością są także formalności – ludzie, którzy nie mają wykształcenia ekonomicznego, mogą zagubić się w meandrach umowy kredytowej. W takim przypadku bardzo pomocne jest doradztwo eksperta finansowego, człowieka, który zna się na zawiłościach bankowych zasad.

Kredyty hipoteczne w kontekście rynku nieruchomości

Co to znaczy, że nieruchomość jest hipoteką?

Część ludzi nie do końca rozumie pojęcie hipoteki. Owszem, kredyt hipoteczny jest długoterminowy, może trwać nawet trzydzieści lat, ale nie jest to najważniejsze. Jeśli pragniemy w ten sposób pozyskać pieniądze, musimy uświadomić sobie, że nasza nieruchomość jest zabezpieczeniem na wypadek problemów ze spłatą; umocowanie prawnym jest wpis w księdze wieczystej. Ktoś, kto nie będzie regularnie przelewał pieniędzy na konto banku, może w najgorszym wypadku stracić mieszkanie. Kredyt hipoteczny jest narzędziem finansowym przeznaczonym tylko dla odpowiedzialnych ludzi.

Jak już wspomnieliśmy, problemy z formalnościami można rozwiązać dzięki pomocy eksperta finansowego. Serdecznie zachęcamy do zajrzenia na stronę doradca kredytowy kraków. Usługa doradztwa finansowego pozwoli Państwu uporządkować wszelkie sprawy ekonomiczne.