Chcesz zostać właścicielem psa? A może masz już psa? Każdy, kto interesuje się psami, powinien wiedzieć, jak być odpowiedzialnym właścicielem.

Poniższe informacje mogą ci pomóc, jeśli chodzi o najlepszego przyjaciela człowieka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o psach jako zwierzętach domowych.Zabezpiecz swój dom przed psem. Należy to zrobić, zanim pies pojawi się w twoim domu. Ukryj leki i chemikalia, przykryj śmieci i umieść jedzenie tam, gdzie nie może się do niego dostać. Zbadaj toksyczność posiadanych roślin i przenieś lub usuń wszystko, co może stanowić problem.Regularnie pielęgnuj swojego psa. Pies wymaga ciągłej pielęgnacji, aby utrzymać sierść w doskonałym stanie. Upewnij się, że Twój pies jest całkowicie zrelaksowany przed rozpoczęciem sesji pielęgnacyjnej; jest to szczególnie ważne, jeśli jest pobudliwy. Utrzymuj sesję dość krótką (maksymalnie 5 do 10 minut), dopóki nie będzie zadowolony z pomysłu bycia przygotowanym. Co najważniejsze – pochwal go i zaoferuj smakołyk po udanej sesji pielęgnacyjnej!Twój pies potrzebuje corocznych badań lekarskich. Ponieważ twój pies nie może z tobą rozmawiać, możesz mieć problem z rozpoznaniem, kiedy twój pies odczuwa ból, jak gdyby miał zapalenie stawów. Regularne kontrole pomogą Ci znaleźć te problemy, zanim staną się poważnym problemem.Zawsze, gdy podróżujesz ze swoim zwierzakiem, nie oszczędzaj na opakowaniu. Oczywiście musisz być dobrze zaopatrzony w jego jedzenie, wodę i wszelkie leki, które może brać, ale eksperci radzą, aby zabrać ze sobą także przybory do pielęgnacji, dokumenty dotyczące szczepień, metki i dodatkową smycz. Weź też ze sobą płaskie prześcieradło, gdy Twój pies będzie na meblach hotelowych.Nigdy nie pozwalaj swojemu psu jeździć niezabezpieczonym samochodem. Siedzenie na kolanach lub na przednim siedzeniu jest niebezpieczne zarówno dla niego, jak i dla Twojej zdolności do prowadzenia samochodu. Zawsze umieszczaj go w odpowiednim rozmiarze transportera dla zwierząt lub zainwestuj w pas bezpieczeństwa dla zwierząt, który zapewni mu wygodę i bezpieczeństwo na środku tylnego siedzenia.Chociaż dźwięk może być słodki, pazury Twojego psa nie powinny stukać o podłogę podczas chodzenia. To znak, że paznokcie są za długie. Gwoździe powinny właściwie ledwie dotykać ziemi. Zakłopotany przez psy? Mamy wiedzę, której potrzebujesz

Zasięgnij porady profesjonalisty, jakie narzędzia są najlepsze do wykonania pedicure Twojemu psu.Utrzymuj zęby psa w stanie czubka.

Podobnie jak ludzie, pies może cierpieć na ból zęba, choroby dziąseł, a nawet utratę zębów. Regularne szczotkowanie zapewni, że jego zęby i dziąsła pozostaną zdrowe i mocne. Szacuje się, że bez regularnego szczotkowania choroby zębów do trzeciego roku życia dotkną nawet 80% psów. Oprócz czyszczenia zębów przez weterynarza, pamiętaj o regularnym myciu zębów psa.Musisz regularnie przycinać paznokcie swojego psa. Jeśli zaczną się zwijać, twój pies może odczuwać duży ból. Gwoździe można łatwo obcinać. Twój lokalny sklep zoologiczny będzie miał potrzebne narzędzie. Jeśli nie możesz zrobić tego sam, możesz spróbować groomerów; to nie kosztuje dużo.;Nie każdy pies jest w stanie udać się do psiego parku. Niektóre psy nie będą dobrze radzić sobie z innymi psami, których nie znają. Dowiedz się, jak Twój pies radzi sobie z psami znajomych lub sąsiadów, zanim spróbujesz zabrać go do parku. W ten sposób będziesz wiedział, czy będzie agresywny w stosunku do innych psów.Pies może być wiernym towarzyszem, ale musisz wiedzieć, jak być odpowiedzialnym właścicielem. Ten artykuł zawiera wskazówki, których może użyć każdy właściciel psa, aby upewnić się, że czas ze swoim pupilem będzie przyjemny. Wykorzystaj to, czego się nauczyłeś, aby mieć najlepszy możliwy związek.