Wiele kobiet w pogoni za modą często zmienia swoją garderobę, kupujemy bardzo duże ilości ubrań.

Firmy odzieżowe i sklepy doskonale zdają sobie sprawę z tego jak można łatwo zachęcić kupującego do zakupu niepotrzebnej mu rzeczy. Krzykliwe reklamy jakie widzimy w witrynach sklepowych oferują nam duże zniżki, Często też zachodzimy z czystej ciekawości żeby sprawdzić ceny i kupić coś czego tak naprawdę nie potrzebujemy. Przeglądając magazyny dla kobiet często czytamy o nowych trendach w modzie, która ma obowiązywać w tym roku. Czytamy o tym że stare ubrania są już nie modne, i nie należy je odłożyć do szafy. Ubrania z poprzedniego sezonu są już niemodne, dlatego też należy zakupić nowe. Żyj ekologicznie w stylu Slow Fashion

Jednak coraz więcej osób jest świadomych tego że do wytworzenia ubrań potrzeba różnego rodzaju zasobów co wpływa bezpośrednio to na ekologię.

Wykorzystywana jest duża ilość wody, energii elektrycznej i innych surowców nieodnawialnych. Warto zatem zastanowić się czy tak wiele dóbr które obecnie nabywamy są tam są nam tak naprawdę potrzebne. Przeglądając nasze szafy możemy znaleźć tam bardzo wiele ubrań których już nie nosimy, jednak są one niezniszczone. Wystarczy trochę pomysłowości aby ze starych ubrań stworzyć nowe olśniewające kreacje, które nadal będą nadążały za stylem i modą. Warto także zwracać uwagę na to z jakich materiałów wykonane są kupowane przez nas ubrania, Czy producenci stawiają na rozwiązania ekologiczne, czy kupujemy ubrania syntetyczne czy też z materiałów naturalnych. Mądre podejmowanie decyzji o zakupach przełoży się nie tylko na oszczędności finansowe, ale również zwrócimy uwagę na naszą planetę. Obecnie coraz bardziej zauważalny jest trend Slow Fashion, czyli ten który polega na zwróceniu większej uwagi na tym co kupujemy i w jakiej ilości. Czasem trzeba także zastanowić się czy tak naprawdę potrzebujemy tak dużej ilości ubrań w naszej szafie. Niekiedy odrobina fantazji i pomysłowości pozwoli nam dać drugie życie naszym starym ciuchom. Stawiaj na Slow fashion Kokoworld to firma, która oferuje wiele rozwiązań z tego trendu.