Coraz więcej osób korzysta z cateringu dostarczonego do domu, jest to tak zwana dieta pudełkowa.

Firma dostarcza zestaw posiłków na cały dzień, można przy tym dobrać ilość kalorii, uwzględnić przyzwyczajenia żywieniowe, przeciwwskazania. Wiele osób, które pracują, zamawia także posiłki do biura.

Czym charakteryzuje się dieta pudełkowa

Zasady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa opiera się na kilku głównych zasadach, które sprawiają, że jest ona skutecznym i wygodnym rozwiązaniem dla wielu osób. Posiłki w diecie pudełkowej są starannie zaplanowane pod względem zawartości składników odżywczych, takich jak węglowodany, tłuszcze, białko czy witaminy. Zastosowanie odpowiednich proporcji pomaga utrzymać równowagę żywieniową. Dieta musi uwzględniać również kontrolę ilości spożywanych kalorii, co jest szczególnie ważne dla osób dążących do utraty wagi. Porcjowanie posiłków pomaga kontrolować ilość spożywanych kalorii i unikać nadmiernego ich spożycia.

Catering dietetyczny zachęca do regularnego spożywania posiłków o ustalonych porach. Regularne jedzenie pomaga utrzymać stały poziom energii i zapobiega dojadaniu między posiłkami. Dlatego diety tego rodzaju często składają się z pięciu posiłków. Dietetycy tworzący plan odżywiania stawiają nacisk na używanie wysokiej jakości składników. Owoce, warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude źródła białka i zdrowe tłuszcze są częstym elementem posiłków w diecie pudełkowej. Tego typu dieta jest bardzo wygodna, osoby, które są na diecie, nie muszą liczyć kalorii, otrzymują gotowe zestawy na cały dzień. Zaspokajają one potrzeby, można dobrać ilość kalorii, również zestawy wegetariańskie, z niską zawartością glutenu czy też węglowodanów.

Firmy cateringowe działają na terenie całego kraju, catering dietetyczny z dostawą na terenie miasta Szczecin może zaoferować bardzo różnorodne menu, dzięki temu będziemy otrzymywać różne zestawy, śniadaniowe, obiadowe czy też kolację. Przygotowując posiłki w domu nie zawsze mamy czas, aby odpowiednio zadbać o ilość spożywanych warzyw czy owoców. W przypadku diety pudełkowej plan żywieniowy jest przygotowany tak, aby dostarczyć odpowiednią ilość witamin, jak również składników mineralnych.