Narzuty na łóżko są zazwyczaj większe niż koc i wyprodukowane z innych materiałów, znajdziemy je również w wielu rozmiarach i warto wybrać większą niż łóżko, na którym ma ona leżeć.

Narzuty mają kilka celów, a często głównym jest dekoracja sypialni oraz ochrona naszej pościeli przed zakurzeniem. Wiele narzut ma piękne wzory lub skomplikowane projekty przypominające gobeliny, które można wyeksponować w sypialni, ale znajdziemy również bez problemów gładkie lub dwustronne. Zazwyczaj narzuty są wykonane z różnych materiałów, mogą być również pikowane lub nie. Kanapa stanowi dodatek do wystroju wnętrza, dlatego należy ją uważnie wybrać, aby pasowała do pokoju. Narzuty pikowane są dostępne w oszałamiającej gamie kolorów i materiałów, które pasują do każdego stylu, jaki chcesz stworzyć w swojej sypialni i mogą być świetnym dodatkiem dekoracyjnym do łóżka. Jeśli twoim celem jest uzyskanie ostrych linii na łóżku o współczesnym wyglądzie, warto wybrać zatem bardziej płaską narzutę. Płaskie narzuty w stonowanych kolorach będą również bardziej pasować do prostoty wystroju pomieszczenia. Jeśli dekor ma miękkie linie, możesz wybrać coś, co ma nieco nadmierny wygląd. Wysokiej jakości i eleganckie narzuty na łóżko lub kanapę

W tego typu wnętrzach dobrze sprawdzi się gruba narzuta połączona z falbanką i pikowanymi poszewkami na poduszkę.

Narzuty możemy zakupić w różnych rozmiarach w zależności od wielkości łóżka, ponieważ narzuta powinna dokładnie je zakrywać i zwisać po bokach niemal do samej podłogi. Jedną z metod, którą lubi wiele osób w urządzaniu wystroju wnętrz, jest czerpanie inspiracji przykładowo z dekoracji okien w sypialni, takich jak rolety czy zasłony. Jeśli właściciel domu wybrał na zasłony pastelowy kolor, w podobnym odcieniu może również zakupić narzuty do sypialni. Zakładając, że kolory są idealnie dopasowane, obie dekoracje będą wyglądały tak, jakby zostały zakupione w tym samym czasie i miejscu. Możesz również dobrać do narzuty dekoracyjne poszewki na poduszki w takim samym lub kontrastującym kolorze, które możesz położyć na łóżku.