Obowiązkiem każdego posiadacza samochodu, jest wykupienie polisy od odpowiedzialności cywilnej.

Atutem jest jednak to, że w przypadku bezszkodowej jazdy, kierowca otrzymuje odpowiednie zniżki, zazwyczaj w wysokości 10% za rok ubezpieczenia. Maksymalne zniżki wynoszą aż 60%, więc warto jeździć bezpiecznie. Udogodnienia takie można jednak łatwo stracić w razie stłuczki, wypadku lub sytuacji powodującej uszkodzenie mienia publicznego podczas korzystania z pojazdu. Ubezpieczyciel pokryje powstałe koszty, ale należy wówczas liczyć się z utratą zniżek i wzrostem ceny polisy w następnym roku. Rozwiązaniem tego problemu jest specjalna ochrona zniżek oferowana przez różne towarzystwa.

Jak działa ochrona zniżek ubezpieczenia OC?

Oferty ubezpieczenia wypracowanych zniżek

Spore grono firm ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom dostęp do specjalnej oferty obejmującej tak zwane ubezpieczenie zniżek. Taka dodatkowa ochrona jest sprzedawana razem z polisą ubezpieczeniową. W ten sposób nawet podczas stłuczki, wypadku oraz innego zdarzenia spowodowanego przez kierowcę zniżki nie zostaną utracone ani pomniejszone. Ochrona zniżek jest dodatkowo płatnym produktem ubezpieczeniowym, jednak i tak jego wykupienie bardzo się opłaca pod kątem wysokości ewentualnie utraconych zniżek.

Cena takiego ubezpieczenia zniżek zwykle nie jest wyższa niż 50 zł. Jest to niewielka suma, która nie obciąża nadmiernie budżetu, a w zamian za to możliwa jest skuteczna ochrona zniżek, które mogą sięgać nawet poziomu 60%. Oczywiście towarzystwa ubezpieczeniowe oferują jednorazową ochronę zniżek lub ochronę do określonej kwoty szkody, która została wyrządzona. Rozsądnym rozwiązaniem jest więc zapoznanie się z ofertami towarzystw i wybranie ubezpieczenia dopasowanego do konkretnych wymagań.

Wiele firm ubezpieczeniowych zwykle zabiera tylko część wypracowanych zniżek. Łatwo jest je jednak stracić, a trudno wypracować. Warto więc pomyśleć o ich ubezpieczeniu, tym bardziej, że taka dodatkowa usługa nie jest droga. Sporo ciekawych informacji na temat ubezpieczenia zniżek można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://www.ocsamochodu.pl/p/ochrona-znizek-oc-o-czym-musisz-wiedziec/22.html oraz w wielu innych miejscach.