Styropian wyglądu na swoją wszechstronność jest szeroko stosowany w budownictwie do izolacji budynków, najczęściej będą to izolacje elewacyjne, duże powierzchnie, warto pamiętać iż duże płyty styropianowe będą łatwe w montażu, tego rodzaju izolacja doskonale sprawdzi się w tym przypadku.

Naturalnie mamy do wyboru różne grubości styropianu w zależności od potrzeb, projektu budynku czy też zastosowania różnego rodzaju budulca. Oczywiście na styropian możemy nałożyć siatkę oraz tynk, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio wykończyć naszą elewacje.

Styropian to uniwersalny materiał izolacyjny

Styropian w ocieplaniu elewacji i podłogi

Styropian ze względu na swoje właściwości będziemy mogli stosować nie tylko na elewację a także poniżej gruntu, z pewnością zaizolowanie fundamentów będzie bardzo dobrym pomysłem jeżeli posiadamy garaż czy też dużą piwnicę wówczas dodatkowe ocieplenie z pewnością będzie bardzo dobrym pomysłem, bez względu na to czy piwnica będzie ogrzewana. Z pewnością zmniejszy to straty ciepła, czasem styropian stosuje się także wewnątrz pomieszczeń piwnicznych dając dodatkową izolację. Oczywiście w tym przypadku nie możemy zapominać także o izolacji sufitu piwnicy, tak aby zwiększyć izolację wszystkich pomieszczeń użytkowych.

W przypadku izolacji ważne jest oczywiście współczynnik przewodzenia ciepła będzie on posiadał inne wartości w przypadku pianki poliuretanowej, wełny czy też styropianu. Warto zwrócić uwagę iż możemy także zakupić styropian grafitowy, jest to styropian który posiada domieszkę grafitu który zmniejsza współczynnik przewodzenia ciepła w styropianie, w tym przypadku będzie to zysk około 25% w stosunku do tradycyjnego styropianu białego. Współczynnik ten określa się jako lambda, kiedy kupujemy opakowanie styropianu warto zwrócić uwagę na tego rodzaju wartości.

Dostępny jest także styropian podłogowy, dzięki niemu będziemy mogli zaizolować nasze podłogi, warto zwrócić uwagę iż bez odpowiedniej izolacji, zimą moglibyśmy odczuwać duży dyskomfort. Styropian podłogowy możemy zakupić obecnie w internecie przykładowo na stronie https://styro24.pl/styropian-podlogowy-c-3/, znajdziemy tam styropian podłogowy o różnej grubości, będziemy mogli dobrać go do naszych potrzeb. Może być to jest styropian o grubości 3 cm lub też 5 cm.