Sodowanie to najnowsza technologia bezpiecznego usuwania farby i czyszczenia większości powierzchni, jest to proces łagodniejszy od piaskowania.

Sprężarka do sody wykorzystuje sprężone narzędzia do wysyłania przylegającego medium wodorowęglanu sodu, czyli proszku sody oczyszczonej, na czyszczoną powierzchnię. Piaskowanie może na początku wyglądać tak samo, ale w rzeczywistości nie jest to taki sam proces oczyszczania.

Korzyści z piaskowania i śrutowania sodą

Piaskowanie drewna to skuteczna metoda czyszczenia

Chociaż piasek jest solidnym materiałem ściernym, w przeciwieństwie do sody może być szkodliwy i zarysować delikatną powierzchnię, taką jak szkło, plastik, gumy i tworzywa sztuczne lub powierzchnie stalowe. Starannie przygotowany wodorowęglan sodu można stosować zarówno w zwykłych, jak i większych kryształach. Kiedy uderza w powierzchnię, technika ta jest określana jako piaskowanie sodą lub sodowanie, skutecznie odrywa od powierzchni pozostałości tłuszczu, brudu, kurzu, farby, pleśni, graffiti i wszystkie zanieczyszczenia, które chcesz usunąć z czyszczonego materiału.

Czy to usuwanie graffiti z posadzek betonowych i elewacji budynków, czy czyszczenie starych cegieł, renowacja stalowych urządzeń kuchennych lub maszyn, sprzątanie łazienki czy odnawianie elementów drewnianych w pomieszczeniach, technika piaskowania może zrobić wszystko w bardzo krótkim czasie. Piaskowanie jest bardzo wszechstronne i może być używane do wielu celów. Technika piaskowania jest dość prostym i łatwym procesem czyszczenia i wymaga użycia medium, które jest zarówno rozpuszczalne w wodzie, jak i łatwe do zmywania.

Piaskowanie drewna oferuje firma, którą znajdziesz online na stronie https://piaskowanie-drewna.com.pl/chelm/. Obecnie najpopularniejszymi technikami stosowanymi w kilku gałęziach przemysłu ze względu na ich szybkość i skuteczność w czyszczeniu, wygładzaniu lub usuwaniu wykończeń powierzchni są sodowanie i piaskowanie. Takie metody czyszczenia i polerowania polegają na śrutowaniu powierzchni w celu usunięcia wszelkiego rodzaju zabrudzeń, farb lub innych zanieczyszczeń.