Na kredyt hipoteczny często decydują się osoby których nie stać na zakup własnej nieruchomości, chcą pożyczyć od banku odpowiednią kwotę.

W tym przypadku należy pamiętać oczywiście o tym iż bank będzie wymagał wpłaty własnej, która może wynosić około 20% wartości inwestycji. Oczywiście będziemy musieli spełnić szereg warunków aby otrzymać tego rodzaju kredyt, bank musi mieć zapewnienie o tym iż raty kredytu będą na bieżąco spłacane. Zatem w tym przypadku istotne będą nasze zarobki, pozwalające na comiesięczną spłatę.

Kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania

Zdolność kredytowa w kredycie hipotecznym

W tym przypadku oczywiście powinniśmy przedstawić wycenę nieruchomości, jeżeli jednak takiej nie posiadamy, wówczas bank może zlecić ją niezależnym ekspertom, oczywiście chodzi o określenie kwoty całego kredytu. Następnie bank może przedstawić nam wysokość oprocentowania, będzie zależna od ilości rat, lat w których będziemy spłacali kredyt. Naturalnie trzeba liczyć się również z innymi dodatkowymi kosztami takimi jak ubezpieczenie kredytu hipotecznego, również banki mogą doliczyć różnego rodzaju koszty przygotowawcze.

Ważne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, będzie to zaświadczenie od pracodawcy, zaświadczenie o zarobkach, w zależności od naszego stosunku pracy, rodzaju zatrudnienia będziemy musieli dostarczyć różnego rodzaju dokumenty. W przypadku jednoosobowej działalności będziemy musieli dostarczyć zaświadczenie o tym iż nie zalegamy w stosunku do Urzędu Skarbowego czy ZUSu, powinniśmy także dostarczyć do księgowości dokumenty świadczące o tym iż mamy stałe źródło dochodu, będziemy wypłacalni.

Oczywiście możemy poszukać doradcy finansowego który pomoże nam uporać się ze wszystkimi dokumentami, warto odwiedzić stronę kredyt hipoteczny Kraków, znajdziemy tam ofertę doradcy kredytowego specjalizującego się w kredytach hipotecznych. Oczywiście doradca kredytowy jest dobrze zorientowany na rynku kredytowym dzięki czemu będzie mógł wybrać do nas najbardziej korzystny kredyt hipoteczny, dzięki czemu rata będzie najniższa. Z pewnością może on porównać bieżące promocje w bankach które pozwolą nam na zaoszczędzenie dość dużej kwoty w przypadku kredytu hipotecznego.