Podczas gdy nowe samochody są świetną zabawą, wszyscy nie są zachwyceni procesem zakupu.

W celu wyjaśnienia procesu zakupu samochodu, odrobina zaawansowanych badań i studiów może być niezwykle pomocna. Zacznij od omówienia różnych rzeczy, które omówimy w tym artykule, abyś mógł zrobić wszystko, aby to doświadczenie było przyjemne.Nigdy nie pozwól sprzedawcom namówić Cię do samochodu, który przekracza Twoje możliwości. Dobry sprzedawca często zmusza ludzi do wsiadania do pięknego, ale drogiego samochodu. Musisz mieć świadomość, że ten sprzedawca również chce zarabiać na prowizji.Jeśli jesteś na rynku używanego samochodu, zawsze powinieneś otrzymać raport CarFax. Raport CarFax poinformuje Cię, czy samochód miał wypadek. Jeśli samochód miał wypadek, prawdopodobnie chcesz dalej szukać i nie kupować tego samochodu.Nigdy nie ubieraj się do salonu samochodowego. Trudniej będzie zawrzeć umowę i przekonać kogoś, że zasługujesz na lepszą cenę za pojazd, jeśli nosisz drogie ubrania. Chociaż chcesz wyglądać schludnie i czysto, nie noś niczego, co sprawi, że będziesz wyglądać lepiej niż jesteś.Jeśli posiadany samochód jest dość drogi, nie zabieraj go ze sobą podczas wizyty w salonie samochodowym z zamiarem dokonania zakupu. Dealer rzuci okiem na Twój pojazd i odmówi współpracy przy negocjowaniu niższej ceny. Strefa Biznesu - Prowadź biznes razem z nami!

Dobrym pomysłem jest tylko wtedy, gdy planujesz wymienić taki pojazd.Przeczytaj cały drobny druk znajdujący się na umowie dotyczącej samochodu, który chcesz kupić.

Nawet jeśli uważasz, że sprzedawca samochodów jest z tobą całkowicie szczery we wszystkim, co dotyczy, musisz upewnić się, że nie podpisujesz niczego, czego będziesz później żałować.Upewnij się, że kupując samochód, najpierw wiesz, czego szukasz. Zadzwoń do niektórych dealerów i sprawdź, czy mają coś, co Cię zainteresuje. Możesz również znaleźć ich stronę internetową i sprawdzić pojazdy, zanim spędzisz czas tam.Chociaż masz wyobrażenie o samochodzie, którego pragniesz, może być on nieosiągalny. Być może nie możesz uzyskać dokładnych funkcji lub koloru, którego szukasz. Jest to funkcja, która nie jest konieczna do całkowitego zakupu.Chociaż miesięczne płatności są ważne przy rozważaniu zakupu nowego samochodu, często dealer przedłuży okres pożyczki i podniesie oprocentowanie, aby uzyskać mniejsze płatności. Aby tego uniknąć, nie negocjuj kwot płatności, dopóki nie wynegocjujesz ceny sprzedaży pojazdu.Nie zapomnij obliczyć kosztu posiadania samochodu podczas opracowywania budżetu. Na przykład pojazd, który kosztuje więcej, ale ma lepsze przebiegi, może być na dłuższą metę tańszy niż tańszy samochód o niskim zużyciu paliwa. W swoich obliczeniach powinieneś również uwzględnić wartość odsprzedaży i składki ubezpieczeniowe.Przy obliczaniu kosztu pojazdu weź pod uwagę oszczędność paliwa. Podczas określania miesięcznych opłat za samochód, obliczyć, ile ostatecznie zapłacisz za paliwo każdego miesiąca w oparciu o zużycie paliwa przez samochód. Droższy, oszczędniejszy samochód i tańszy pożeracz benzyny może kosztować Cię co miesiąc taką samą kwotę z własnej kieszeni po tym, jak obliczysz kwotę, jaką wydasz na paliwo.Kupując nowy lub używany pojazd, większość ludzi wyraża frustrację, zastraszenie i niepokój. Po wcześniejszym rozeznaniu możesz naprawdę dobrze się bawić, kupując następny pojazd. Zacznij od tego artykułu.