Dzieci mają wspaniałą wyobraźnię, a zabawa może być ogromną frajdą niezależnie od używanych zabawek.

Istnieje jednak mocny argument przemawiający za tym, że zabawkowe wersje prawdziwych narzędzi i przedmiotów z codziennego życia powinny być włączone do zwykłej zabawy dziecka. Nauka przydatnych umiejętności poprzez zabawę to najlepsze rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku, które ćwiczą i rozwijają wiele nowych umiejętności.

Dzieci lubią zabawkowe wersje prawdziwych przedmiotów

Aby zachęcić dzieci do pomocy można im kupić zabawki do ogrodu

Zabawa jest jednym z najpotężniejszych bodźców zachęcających do nauki, jeśli nie najsilniejszym.
Pozwalając swoim dzieciom bawić się zabawkowymi wersjami prawdziwych narzędzi i przedmiotów, takich jak telefony zabawkowe, śrubokręty, młotki, kosiarki do trawy, taczki, grabki i miotły, czy też kuchenki i serwisy do herbaty, są one zachęcane do rozwijania słownictwa i zdobywania nowych umiejętności. Dzieje się tak, ponieważ małe dzieci są dociekliwe i bawiąc się tymi przedmiotami, uczą się nowych słów i nowych czynów. Ma to dodatkową zaletę w nauczaniu pojęć, takich jak przyczyna i skutek. Kiedy dziecko bawi się szufelką i szczotką, uczy się nie tylko czynności zamiatania, ale także przyczyn, które prowadzą do zamiatania. W rezultacie mogą czuć się doceniane, pomagając mamie i tacie posprzątać, gdy zrobi się bałagan.

To naśladowanie działań rodziców jest ważnym aspektem zapamiętywania przez dziecko. Dzieci nieustannie nas obserwują i uczą się z naszych działań nowych czynności. Naśladowanie rodziców za pomocą zabawkowych wersji przedmiotów codziennego użytku pomaga uczyć się odpowiedzialności, jednocześnie pozwalając im poczuć się włączonymi w życie rodzinne. W szczególności ważne jest, aby zwracać uwagę na to, jak bawią się narzędziami i przedmiotami, zwracając uwagę na pochwałę lub podziękowanie, gdy zachowują się prawidłowo.

Dzieciom wielką przyjemność sprawią zabawki do ogrodu, dzięki temu będą mogły naśladować rodziców czy dziadków podczas prac w ogrodzie i pomagać im. Podczas gdy zabawa zabawkowymi narzędziami i przedmiotami codziennego użytku pomaga dzieciom rozwijać ich dużą i małą motorykę, to samo można powiedzieć o wielu innych zabawkach.