Jeśli myślisz o implantach dentystycznych w celu zastąpienia brakującego zęba lub zębów, prawdopodobnie będziesz mieć wiele pytań o całą procedurę.

Warto podczas konsultacji ze stomatologiem dowiedzieć się, czy jest to najlepsza opcja dla ciebie, czy jesteś odpowiednim kandydatem do implantów, i jaki będzie koszt leczenia. Wiele osób zastanawia się również, czy implanty zębowe będą wyglądać naturalnie i czy są trwałe. Warto zatem uzyskać odpowiedzi na wszystkie interesujące nas pytania w gabinecie stomatologicznym.

Wielu pacjentów ma wątpliwości co do leczenia implantami

Ile kosztują implanty zębowe w Poznaniu

Implanty dentystyczne wyglądają jak naturalny ząb i mają takie same funkcje. Po zamontowaniu implantu dentystycznego wraz z zębem protetycznym efekt wygląda całkowicie naturalnie. Ząb protetyczny znajduje się równo z linią dziąseł, więc nikt nie będzie w stanie wykryć, które są twoimi prawdziwymi zębami, a które uzupełnieniami. Jedną z największych zalet implantów dentystycznych jest to, że zachowują się jak naturalne zęby, zapewniając siłę i funkcje, które nie mają sobie równych w innych odbudowach, jak proteza czy mostek.

Jednym z efektów ubocznych utraty zęba jest to, że zaczynasz tracić masę kostną wokół miejsca po brakującym zębie. Dzieje się tak, ponieważ nie ma tam już korzenia, który sprzyjałby wzmocnieniu kości. Umieszczając implant dentystyczny w kości szczęki, stymuluje się wzrost nowej kości w procesie zwanym osteointegracją. Może to pomóc w zapobieganiu przyszłej utracie kości. Utrata masy kostnej może spowodować, że osoby z brakującymi zębami będą miały zapadnięty, starzejący się wygląd wokół ust, który wpływa na strukturę całej twarzy. Pomagając utrzymać mocne kości szczęki, implanty dentystyczne mogą pomóc zachować strukturę twarzy.

Podobnie jak naturalne zęby, przy odpowiedniej pielęgnacji, implanty zębowe Poznań mogą przetrwać całe życie. Jeśli spojrzeć na koszty implantów dentystycznych w porównaniu z kosztami innych uzupełnień, które mogą wymagać regularnej wymiany, to są one zaskakująco opłacalnym rozwiązaniem. Po uzyskaniu dobrej kondycji jamy ustnej i pomyślnym umieszczeniu implantów można uzyskać piękny i estetyczny uśmiech.