Sita do przesiewu nie muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.

Równie często spotykane są sita, których tworzywem jest powszechnie wstępujący poliuretan. Ten rodzaj sit również spełnia swoje najważniejsze funkcje związane z przesiewem, klasyfikacją filtracją oraz separacją.

Co ważne, sita gumowe są dodatkowo zbrojone, dzięki czemu ich wytrzymałość na uszkodzenia jest większa.

Sita gumowe – rodzaje

Aktualnie na rynku występuje kilka modeli sit gumowych, które sprawdzają się do różnego rodzaju procesów Dzieli się je m.in. ze względu na sposób ich montażu:

* Sita poliuretanowe napinane – mogą być nakładane poprzecznie lub podłużnie
* Sita segmentowe dociskane
* Sita modułowe listwowe
* Sita modułowe kołkowe
* Sita modułowe klinowane
* Sita modułowe mocowane na pręcie
* Sita mocowane do konstrukcji

Jakie są zalety sit gumowych?

Wielu użytkowników bardziej ceni sobie sita gumowe niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Pierwszą rzucającą się w oczy przewagą sit poliuretanowych jest ich odporność na korozje, czego nie można napisać o ich stalowych siostrach. Mało tego, sita gumowe nie są tak podatne na ścieranie. Te właściwości sprawiają, że żywotność sit gumowych się zwiększa.

Sita gumowe mają zdolność do samooczyszczenia się. Poza tym stożkowy kształt oczek znacząco zwiększa efektywność pracy. Nie można nie wspomnieć także o tym, że ich gumowa struktura redukuje hałas, a także szkodliwe dla oczu pylenie.

Kolejną zaletą sit z poliuretanu jest to, że są one łatwe w montażu i demontażu, przez co zyskuje się na czasie i zmniejsza się ryzyko pojawienia się niespodziewanych zastojów.

Nie ma też problemu w przypadku ewentualnej wymiany poszczególnych części sita. Są one ogólnodostępne a sama wymiana nie zajmuje zbyt dużo czasu. Ponadto rozmiary sit są dostosowane do urządzeń przesiewających, tak by było jak najwygodniej.

Akcesoria do sit gumowych

Wszelkie rodzaje sit, w tym także sit gumowych, możesz kupić w PROGRESS SCREENS. Jesteśmy firmą, która produkuje wysokiej jakości sita przemysłowe wykorzystywane w wielu branżach. W naszej ofercie są też akcesoria wspomagające działanie sit z poliuretanu.

Posiadamy m.in.: adaptery, kliny mocujące, listwy dociskowe środkowe, profile ochronne, listwy boczne, haki, klamry, podkładki, a także inne elementy takie jak: pompy, kołki rozgniatające i dysze.