Właściciele stron internetowych, którzy poszukują szybkiego hostingu, z pewnością powinni zwrócić uwagę na parametry.

Obecnie coraz więcej firm hostingowych oferuje serwery z dyskami SSD NVMe, które są szybsze od dysków SSD. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo szybki dostęp do danych, czas oczekiwania na odpowiedź serwera będzie w tym przypadku skrócona do minimum. Oczywiście na czas reakcji wpływ będzie miała także lokalizacja, najlepiej poszukiwać usług hostingowych w kraju.

Jak wybrać najlepszy hosting?

Jakie usługi oferują firmy hostingowe?

Dostawcy hostingu oferują także darmowe przeniesienie całej strony internetowej wraz z bazą danych na swój serwer, dzięki czemu jeżeli znajdziemy hosting szybszy czy też tańszy, z pewnością możemy łatwo przenieść się do nowego usługodawcy. Oczywiście często możemy spotkać się także z możliwością przetestowania usługi, przykładowo przez 14 czy też 30 dni. Obecnie standardem jest certyfikat SSL, możemy otrzymać darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt dla dowolnej domeny na koncie, lub też wykupić dodatkowy certyfikat w przypadku kiedy przykładowo prowadzimy sklep internetowy. Zarządzanie naszymi usługami w serwisie hostingowym wymaga odpowiedniego panelu, często jest to panel administracyjny DirectAdmin, który jest bardzo intuicyjny. Jest to popularny panel, dzięki któremu przykładowo stworzymy subdomenę czy też konto pocztowe.

Osoby, które są zainteresowane stworzeniem własnej strony internetowej, mogą znaleźć także instalatory skryptów czy też kreatory stron www, dzięki czemu możemy łatwo stworzyć podstawową stronę. Będą to przykładowo kreatory WordPress, niekiedy także możemy spotkać się z instalatorami sklepów internetowych. W tym przypadku automatycznie zostaje założona skonfigurowana baza danych, dzięki czemu możemy szybko zacząć tworzyć treści w Internecie. Innymi dodatkowymi funkcjonalnościami może być możliwość wyboru w wersji PHP, funkcje dodatkowe bazy danych czy też planowanie różnych zadań wykonywanych na serwerze.

Na stronie hostido.pl znajdziemy ofertę firmy hostingowej, która oferuje wiele planów, które różnią się pojemnością oraz ilością obsługiwanych domen, możemy wykorzystać także różne zasoby, jeżeli chodzi o RAM oraz procesor. Lokalizacja w Polsce oraz szybkie dyski z pewnością są zaletą tego hostingu, dzięki temu nasza strona będzie działała szybko oraz bezawaryjnie.