Zrozumienie najnowszych osiągnięć w projektowaniu stron internetowych ma kluczowe znaczenie dla sukcesu.

Będziesz musiał odrobić pracę domową. Odkryjesz również, że znajdziesz tutaj fantastyczne porady dotyczące projektowania stron internetowych w łatwym do zrozumienia formacie.Unikaj używania tak zwanej „tajemniczej nawigacji mięsnej”. Wiąże się to z używaniem nieoznaczonych obrazów lub innych elementów do nawigacji w witrynie. W wielu przypadkach odwiedzający musi najechać kursorem myszy na przyciski, aby nawet zobaczyć, co robią. Najlepiej, aby nawigacja była prosta. Użyj linków tekstowych u góry lub w lewej części strony.Upewnij się, że wszystkie kolory pasują do siebie. Wybierz czcionkę i kolor, które pomogą wyróżnić Twoje słowa z tła. Ciemny kolor tekstu pierwszego planu na jasnym tle jest często bardziej czytelny dla większości odbiorców. Niech Twoi znajomi zobaczą Twój schemat kolorów, aby uzyskać ich wkład.Skorzystaj z usługi śledzenia, zamiast wyświetlać swój licznik odwiedzin, aby wszyscy mogli je przeczytać. Wiele stron internetowych nadal wyświetla swoje liczniki, jednak nie służą one żadnemu celowi. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości usług śledzenia, a niektóre są nawet bezpłatne. Użyj ich zamiast pokazywać, ile osób Cię odwiedza.Wszędzie tam, gdzie Twoje logo pojawia się na Twojej stronie, powinieneś mu towarzyszyć uzupełniającym hasłem lub sloganem. Idealnie, ten slogan powinien być chwytliwy i informacyjny oraz powinien zawierać podstawowe podsumowanie celu witryny lub oferty produktów. Połączenie Twojego logo i sloganu powinno pojawiać się na każdej stronie, aby stworzyć poczucie spójności.Zbuduj swoją stronę internetową za pomocą systemu zarządzania treścią. Proste wskazówki ułatwiające projektowanie stron internetowych

Wiedza o tym, jak zbudować stronę internetową przy użyciu tylko HTML i CSS, to dobra podstawowa wiedza, ale może ona stworzyć tylko statyczną stronę internetową.

Projektowanie stron internetowych ewoluowało w kierunku dostarczania dynamicznych treści. Jeśli połączysz swoje umiejętności kodowania z systemem zarządzania treścią, możesz zbudować praktycznie dowolny rodzaj strony internetowej, jaką tylko zechcesz.Unikaj ramek za wszelką cenę. Po prostu ich nie używaj. Chociaż mogą ułatwić wyświetlanie menu lub nagłówka w całej witrynie, pasek adresu nie zmieni się na każdej stronie. Może to uniemożliwić odwiedzającym link do konkretnej strony w Twojej witrynie.Za wszelką cenę unikaj wyskakujących reklam. Dołączanie reklam jest ważną częścią witryny, ale nie powinno umniejszać wrażenia widzów. Ludzie mają tendencję do unikania stron z wyskakującymi reklamami. Zachowaj prostotę reklam, ponieważ nie potrzebujesz żadnych dzikich wyskakujących okienek.Licznik stron internetowych jest przestarzały i mało atrakcyjny. Może się wydawać, że dodałeś coś fajnego do swojej witryny, ale wielu odwiedzających nie chce tego widzieć. Pozbądź się licznika i monitoruj ruch w inny sposób.Strony w witrynie są bardzo ważne nawet dla najmniejszych witryn, więc upewnij się, że naprawdę zwracasz uwagę na szczegóły. Musisz upewnić się, że ostatnia strona dodana do Twojej witryny ma te same wymiary i funkcje co poprzednie strony. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest mieszanina różnych stylów i motywów na jednej stronie.Nigdy nie gryź więcej, niż możesz przeżuć, próbując zaprojektować wiele witryn jednocześnie. Powinieneś zachować prostotę, pracując tylko na jednej stronie na raz. Nawet jeśli masz jakieś umiejętności w zakresie projektowania stron internetowych, możesz zostać wciągnięty w swoje projekty lub jedna z twoich witryn może zostać zaniedbana. Po prostu weź rzeczy pojedynczo.Podsumowując, istnieje wiele powodów, dla których każdy właściciel strony internetowej powinien dbać o swój projekt i to, jak dobrze go zaimplementuje. Przy odrobinie szczęścia porady zawarte w tym artykule otworzyły ci oczy na to, co możesz zrobić online.