Urządzenie domu nie jest łatwym zadaniem, trzeba zastanowić się nad różnymi elementami, dobrać wszystkie elementy wykończeniowe, które złożą się na ostateczny jego wygląd.

Optymalny układ pomieszczeń, ładne meble i dekoracyjne akcenty w naturalny sposób tworzą wnętrze, które odzwierciedla naszą osobowość i zachwyca dobrą atmosferą. Ale umeblowanie mieszkania czy domu nie kończy się na zdjęciach, zasłonach czy poduszkach na sofie. Odpowiednia podłoga to podstawa każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, czy jest to podłoga w kuchni, przedpokoju czy podłoga w salonie. Dlatego w dzisiejszych czasach mamy do wyboru szeroką gamę kształtów, rozmiarów i kolorów, z których każdy ma swoją własną charakterystykę. Od laminatu, korka i drewna do tradycyjnych popularnych paneli, zatem z pewnością będziemy mieli z czego wybierać. Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogę w salonie, czy podłogę do kuchni, można wybrać laminat jest tani, praktyczny i wysokiej jakości. Czasy, kiedy laminat był tanim substytutem drewna, dawno minęły. Panele laminowane na nasze podłogi

Dziś zachwyca naturalnym i autentycznym wyglądem, a także przydatnymi funkcjonalnymi, takimi jak antypoślizgowość, wytrzymałość na ścieranie i łatwa pielęgnacja.

W tym celu laminat składa się z nośnika i warstwy dekoracyjnej, które są dociskane pod ciśnieniem w wysokich temperaturach. Powierzchnia jest zwykle uszczelniona żywicą melaninową. Jednak nie wszystkie laminaty są takie same, dlatego też nie warto wybierać najtańszych modeli. Kiedy wybierzemy wyższej jakości laminat, wówczas ciężko odróżnić go od podłogi drewnianej. Bardzo dużą zaletą laminatu jest odporność na wodę, zatem doskonale sprawdza się w łazience i kuchni. Tego rodzaju podłogę można ułożyć samemu, umożliwia to zatrzask. Poszczególne elementy są wciskane w siebie, a następnie trwale łączone. Niezależnie od tego, czy jest to laminat w kuchni, salonie czy przedpokoju można położyć go na istniejących podłogach. Kiedy szukamy tego rodzaju rozwiązania z pewnością dobrym pomysłem jest podłogi laminowane Balterio.