Czy płacisz za dużo za ubezpieczenie samochodu? Przeczytaj te wskazówki, aby dowiedzieć się, jak znaleźć dobrą cenę i pokrycie, które faktycznie odpowiada Twoim potrzebom.

Dowiedz się, jakie czynniki decydują o wysokości składek i co tak naprawdę oznacza Twoja polisa. Dokonuj lepszych wyborów dzięki tym wskazówkom.Zanim dodasz swojego nastoletniego kierowcę do swojej polisy ubezpieczeniowej, spójrz na swoją historię kredytową. Jeśli masz dobry kredyt, zwykle taniej jest dodać nastolatka do własnej polisy. Ale jeśli miałeś problemy z kredytem, ​​lepiej nie przekazywać tego dziecku; zacznij je od polisy we własnym imieniu.Jeśli chcesz nadal mieć niedrogie ubezpieczenie samochodu, nie pozwól, aby wygasło ubezpieczenie. Przechodząc od jednego przewoźnika do drugiego lub od jednej polisy do drugiej, możesz łatwo tworzyć luki w swoim zasięgu. Jeśli firma ubezpieczeniowa, do której się przenosisz, stwierdzi, że przez dłuższy czas przebywałeś bez ubezpieczenia, Twoje miesięczne stawki mogą wzrosnąć.Jeśli Twój ubezpieczyciel samochodowy nie obniży Twoich stawek po kilku latach z nimi, możesz zmusić ich do ręki, kontaktując się z nimi i informując, że myślisz o przeprowadzce gdzie indziej. Zdziwiłbyś się, co może zrobić groźba utraty klienta. Piłka jest tutaj na twoim boisku; powiedz im, że odchodzisz i obserwuj, jak spadają Twoje składki.Możesz zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, jeśli możesz zrezygnować z ubezpieczenia na wypadek kolizji. Możesz to rozważyć, jeśli Twój pojazd jest spłacony i masz wystarczająco dużo oszczędności, aby pokryć koszty wymiany samochodu. Graj bezpiecznie i uzyskaj ubezpieczenie samochodu

Wartość starszych samochodów drastycznie spada, a jeśli chcesz podjąć pewne ryzyko, możesz zaoszczędzić na składkach.Przed zakupem samochodu weź pod uwagę koszt polisy ubezpieczeniowej dla typu samochodu lub samochodów, które oglądasz.

Generalnie im droższy samochód, tym wyższy będzie koszt ubezpieczenia. Weź pod uwagę koszt ubezpieczenia przed zakupem wybranego samochodu.Będziesz lepiej służył sobie, pozyskując różne wyceny ubezpieczenia samochodu. Stawki mogą się znacznie różnić w zależności od firmy. Powinieneś rozejrzeć się za nowym cytatem mniej więcej raz w roku. Powinieneś mieć pewność, że otrzymujesz odpowiednią ochronę podczas wyszukiwania firm ubezpieczeniowych.Sprawdź, czy Twoja firma ubezpieczeniowa oferuje lub akceptuje testy na prawo jazdy osób trzecich, które pokazują Twoje bezpieczeństwo i umiejętności prowadzenia pojazdu. Im bezpieczniej jeździsz, tym mniejsze ryzyko, a składki ubezpieczeniowe powinny to odzwierciedlać. Zapytaj swojego agenta, czy możesz otrzymać zniżkę za udowodnienie, że jesteś bezpiecznym kierowcą.W wielu stanach nieubezpieczenie samochodu jest obecnie nielegalne. Jeśli zdarzy ci się poważny wypadek, twoje ubezpieczenie samochodu pokryje procent wszelkich szkód, które zostaną uznane za twoją winę. Brak ubezpieczenia samochodowego może nie tylko zapewnić ci bilet, ale może również oznaczać, że zostaną ci ogromne rachunki.Młodzi kierowcy mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu, jeśli zarejestrują starszego kierowcę jako niepełnoetatowego użytkownika swojego samochodu. Nie ma grupy kierowców podlegających wyższym składkom ubezpieczeniowym niż nastolatki. Jednak ubezpieczyciele będą zachęcani do zobaczenia starszego, bardziej odpowiedzialnego kierowcy dzielącego obowiązki prowadzenia pojazdu z nastolatkiem. W takiej sytuacji odpowiednio obniżą składki.Ubezpieczenie samochodu jest wymogiem prawnym, ale nie oznacza to, że powinieneś za nie płacić zbyt dużo. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz w stanie znaleźć najlepsze zasady dla swojej sytuacji. Pamiętaj o prostych rzeczach, które możesz zrobić, aby składki nie stały się zbyt drogie.