Pick-up to specyficzny typ nadwozia dostawczego lub terenowego samochodu osobowego, które wyróżnia się skrzynią ładunkową umieszczoną tuż za kabiną pasażerską. Tego rodzaju samochody wielu z nas kojarzy z amerykańskich filmów, niemniej i w Polsce mają one liczne grono zwolenników?

Jakie zalety mają pick-upy?

 

Pick-up jest samochodem, któremu nie brakuje zalet. Z czysto konstrukcyjnego punktu widzenia są typowo użytkowymi pojazdami, co trzeba brać pod uwagę, decydując się na taki nabytek. Są solidne i dość ciężkie. Skrzynia ładunkowa jest całkowicie oddzielona od kabiny pasażerskiej – zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Zdaje to egzamin zwłaszcza w sytuacji, kiedy pojazd jest użytkowany w warunkach mieszanych, a więc częściowo jest wykorzystywany do pracy, a częściowo w charakterze auta osobowego. Bez względu na to, co zostało umieszczone na pace, nie ma ryzyka zabrudzenia kabiny samochodu. Pick-up bez problemu poradzi sobie z holowaniem ciężkich przyczep lub innych pojazdów.

 

Kiedy warto zainwestować w używanego pick-upa?

 

W opinii klientów salonu Autoplaza samochody takie jak Ford Ranger czy inne popularne pick-upy są trafioną inwestycją w szczególności wtedy, kiedy ktoś mieszka poza miastem czy prowadzi gospodarstwo rolne. Pick-up często okazuje się niezastąpiony podczas inwestycji budowlanej, np. budowy domu. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że nie jest to samochód terenowy. Niemniej w wielu sytuacjach może zdecydowanie ułatwić realizowanie zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Osoby, które kupują używane pick-upy, mają już przeważnie jeden samochód, aczkolwiek wcale nie musi być to regułą.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego pick-upa?

 

Przy zakupie używanego pick-upa trzeba kierować się takimi samymi przesłankami, co przy zakupie innych aut z drugiej ręki. Pojazd musi być przede wszystkim w dobrym stanie technicznym, wskazane jest również, aby miał stosunkowo nieduży przebieg. Podczas spotkania ze sprzedawcą należy dokładnie obejrzeć auto i koniecznie wybrać się na jazdę próbną.

https://www.autoplaza.com.pl/