Poznaj filtry wodne i każdego dnia odrywaj nowe możliwości.

Dlaczego warto? Poniżej znajdziesz odpowiedź!

Filtry przepływowe – co warto wiedzieć?

Filtry wodne to najskuteczniejszy sposób na podwyższenie jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. W zależności od potrzeb oraz preferencji możesz sięgnąć po odpowiedni filtr do wody przepływowy (lub po cały zestaw) i korzystać z nowych możliwości. Zacznijmy od wymienienia korzyści jakie „płyną” z posiadania filtrów pod zlew (dlaczego warto sięgnąć po filtr do wody przepływowy):
– filtry przepływowe to przede wszystkim prosta, funkcjonalna i solidna konstrukcja
– filtry wodne to doskonała zdolność filtracji
– filtry pod zlew to duża wydajność filtrowania (do 15 litrów wody kranowej na minutę)

Chcesz skutecznie podnieść jakość wody (m.in. usunąć smak, zabarwienie i zapach chloru z wody kranowej), podnieść jej pH lub usunąć kamień kotłowy? Dowiedz się więcej na temat wybranych filtrów i sięgnij po rozwiązanie dla siebie (oczywiście możesz postawić na cały zestaw, aby zapewnić sobie pełną kompleksowość). Zanim jednak przejdziemy do omówienia filtrów, skupmy się na czasie użytkowania, ponieważ w zależności od filtra może on się znacząco różnić. Zacznijmy od filtra z żywicą jonowymienną, który powinieneś wymienić po 1 miesiącu użytkowania. Kolejny w „kolejce” jest filtr polipropylenowy, który powinieneś wymienić po 3 miesiącach. Najdłuższą żywotność ma filtr węglowy, który powinieneś wymienić po 6 miesiącach .

Filtry wodne – na co możesz liczyć?

Chcesz więcej? Czas przedstawić możliwości każdego z filtrów przepływowych i wybrać „pakiet” dla siebie:
– filtr węglowy (usuwa smak, zabarwienie i zapach chlory z wody kranowej. Za jego niezwykłą skuteczność odpowiada węgiel aktywny powstały z łupin orzecha kokosowego). Wydajność do 30 litrów wody kranowej na minutę.
– filtr polipropylenowy (filtruje wodę kranową w sposób mechaniczny, usuwając m.in. piasek.). Wydajność do 30 litrów wody kranowej na minutę.
– filtr z żywicą jonowymienną (zmiękcza wodę, usuwając jony wapnia i magnezu. Dzięki temu niweluje powstawanie kamienia kotłowego. Dzięki temu zadbasz o swoje sprzęty AGD (czajnik, zmywarka, pralka). Wydajność do 30 litrów wody kranowej na minutę.
– filtr azotanowy (doskonale sprawdzi się w domkach jednorodzinnych z własnym ujęciem, gdzie do wody mogą przedostać azotany z nieszczelnego szamba czy okolicznych pól). Wydajność do 30 litrów wody kranowej na minutę.

WAŻNE! Filtry wodne możesz montować pojedynczo lub w zestawach (konfiguracja jest dowolna). Największą skuteczność filtrującą uzyskasz, montując filtr polipropylenowy na początku i końcu każdej konfiguracji.

Chcesz zmienić swój dom? Filtry wodne (ale nie tylko) może kupić na stronie dafi.pl. Pamiętaj, że twoje decyzje mają znaczenie!