Wszystko w ciągu dnia, od sposobu, w jaki śpisz, po to, co jesz, może mieć pewien wpływ na stan twoich pleców.

Dokonywanie złych wyborów w młodości może prowadzić do bólu pleców w późniejszym życiu. Może to skończyć się poważnym stanem, który może umieścić kogoś w szpitalu lub uniemożliwić mu pracę. Dlatego przez całe życie powinieneś przestrzegać prostych wskazówek, aby zapobiec urazom w późniejszym życiu.Aby uzyskać natychmiastową, trwałą ulgę w bólu w przypadku poważnych urazów pleców, musisz uzyskać receptę od lekarza. Niestety, dostępne bez recepty środki przeciwbólowe nie są przeznaczone do leczenia przewlekłego bólu pleców spowodowanego poważnymi urazami, takimi jak pęknięte dyski. Jeśli nie możesz natychmiast skontaktować się z kręgarzem, poproś swojego lekarza o wypisanie recepty na oksykodon lub morfinę.Zatrzymanie bólu pleców można osiągnąć dzięki dobrej postawie we wczesnym okresie życia. Siedzenie prosto na krześle przy komputerze może bardzo pomóc, jeśli spędzasz w nim dużo czasu. Jeśli zawsze się garbisz, ból pleców może rozwinąć się w późniejszym życiu, dlatego najlepiej jest zachować dobrą postawę na wczesnym etapie.Aby zapobiec urazom pleców podczas treningu, zawsze rozgrzej się przed treningiem i ochłodź po treningu. Wiele osób planuje tylko tyle czasu, aby wykonać właściwy trening. Niemniej jednak poproszenie pleców o podniesienie i naciągnięcie bez uprzedniego naciągnięcia go jest pewnym sposobem na zranienie. Kilka minut na ćwiczenia rozciągające plecy wystarczy, aby bezpiecznie przejść do i z treningu.Ważne jest, aby wiedzieć i rozumieć, czy ból pleców jest przewlekły, czy ostry. Przewlekły ból pleców trwa dłużej niż trzy miesiące i jest ciągłym bólem pleców, zwykle spowodowanym urazem lub chorobą. Dowiedz się, jak radzić sobie z bólem pleców

Ostry ból pleców może również pochodzić z urazu i z innych powodów i zwykle pojawia się szybko i trwa tylko przez krótki czas.Zarówno bardzo aktywne zawody, jak i prace, w których ruch jest minimalny, mogą być szkodliwe dla pleców.

Ciągłe podnoszenie, pchanie i manewrowanie w dziwny sposób może naprawdę zranić plecy i zawsze powinieneś zwracać uwagę na swoje ruchy. Niedostateczna ilość ruchu może również powodować silny ból pleców, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności.Chociaż zastrzyki znieczulające i sterydowe są powszechne w przypadku bólu pleców, nie jest to skuteczne dla wszystkich. Ponadto przedłużone epizody tego mogą czasami powodować większy ból pleców u osoby. Jednak w niektórych sytuacjach metody te są popularne i niezbędne w leczeniu bólu pleców. Ponownie, to twój lekarz zadecyduje o leczeniu.Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie alternatywnych metod leczenia, w tym akupunktury, a nawet masażu. Dostępne są również inne metody, a te rozwiązania mogą być pomocne w złagodzeniu przewlekłego bólu pleców. Akupunktura to dość stara i sprawdzona metoda leczenia, więc bądź otwarty na różne sugerowane zabiegi, które może zalecić Twój lekarz.Regularnie czyść swoją torebkę, plecak lub aktówkę. W zależności od rozmiaru i częstotliwości używania przedmiotu może być konieczne czyszczenie go co tydzień. Z biegiem czasu łatwo jest gromadzić niepotrzebne przedmioty. Im mniej nosisz, tym zdrowsze będą Twoje plecy.Wprowadzanie drobnych zmian w codziennym życiu, aby lepiej dostosować się do pleców, nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Te niewielkie ulepszenia, stosowane rutynowo, będą miały pozytywny wpływ na siłę i wsparcie kręgosłupa. Kręgosłup z większym podparciem jest mniej podatny na problemy, dzięki czemu nie będziesz odczuwał bólu pleców.