Wczesna edukacja to termin, który odnosi się do okresu od narodzin dziecka do momentu, gdy rozpoczyna ono naukę w szkole.

Jest to bardzo ważny okres w życiu dzieci, ponieważ wtedy po raz pierwszy uczą się interakcji z innymi, w tym z rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami, a także zaczynają rozwijać swoje zainteresowania, które pozostaną z nimi czasami przez całe życie. Powszechnie błędne przekonanie jest takie, że wczesna edukacja dzieci w przedszkolu polega tylko na nauce podstawowych umiejętności. Nie jest to do końca prawda, ponieważ jest to czas, kiedy dzieci uczą się kluczowych umiejętności społecznych i emocjonalnych, a między dzieckiem, jego rodzicami i nauczycielem powstaje partnerstwo. Nauka w przedszkolu kładzie podwaliny pod kontynuację nauki przez cały okres edukacji dziecka. Wczesna opieka i edukacja dzieci w przedszkolu to coś więcej niż przygotowanie do nauki w szkole podstawowej. Uczęszczanie dziecka do przedszkola ma na celu całościowy rozwój społecznych, emocjonalnych, poznawczych i fizycznych potrzeb dziecka w celu zbudowania solidnych podstaw do uczenia się przez całe życie i dobrego samopoczucia. Dlaczego wczesna edukacja dzieci w przedszkolu jest ważna?

W ten sposób państwo ma możliwość wychowywania troskliwych, zdolnych i odpowiedzialnych przyszłych obywateli.

Nauka przedszkolna może wydawać się całkiem prosta, ale właśnie o to w niej chodzi. Jest to fundamentalne doświadczenie, na którym dzieci rozwijają się w miarę dorastania. Ten okres w rozwoju dziecka stanowi podstawę dla uczenia się przez całe życie i przyszłych sukcesów w nauce i życiu zawodowym. Oprócz nauki prowadzenia prostej rozmowy, liczenia, pisania i czytania, twoje dziecko prawdopodobnie nabierze pewności siebie w przedszkolu i nawiąże pierwsze przyjaźnie z rówieśnikami. Wybierz przedszkole Pniewy dla swojego malucha, a z pewnością skorzysta ono z takiej wczesnej edukacji połączonej z zabawą. Przedszkole to bezpieczne środowisko, w którym dzieci mogą stać się bardziej niezależne, dokonując wyborów, uczą się próbować nowych rzeczy i dbają o siebie nawzajem.