Jak zapewne wiadomo chyba od zawsze kobietom zależało na tym, aby dobrze wyglądać.

Być może dawniej było to trudniejsze do osiągnięcia, jednak dzisiaj w zasadzie nie jest to żadnym problemem. Aby poprawić swój wygląd to tak naprawdę wystarczy tylko udać się do salonu kosmetycznego. Istotną kwestią jest to, że powinien być to salon cieszący się wysoką opinią wśród klientów. Jednym z bardziej popularnych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych jest makijaż permanentny. Trzeba również przyznać, że jest on dość drogim zabiegiem, ponieważ czasami kosztuje nawet 1000 zł.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Tak jak było już wspomniane istotne jest, aby został on wykonany w odpowiedni sposób, jednak jak się okazuje ważna jest również czas jest również pielęgnacja skóry po wykonaniu takiego zabiegu. Jak zatem powinniśmy to robić? Przede wszystkim po zakończonym zabiegu nie powinno się w miarę możliwości dotykać ust ani myć ich drażniącymi środkami. Konieczne jest także przyjmowanie odpowiedniego leku przeciwwirusowego przez 3 dni po zabiegu według zaleconej dawki, aby ograniczyć do minimum wystąpienie opryszczki. Skóra po wykonaniu makijażu potrzebuje powietrza zatem nie zaleca się kąpieli w basenie czy jeziorze oraz zwilżania ich.

Gojenie trwa 14 dni

Pamiętajmy o tym, że cały proces gojenia się ust po takim zabiegu trwa do 14 dni i należy przestrzegać wymienionych zasad, aby efekt był taki jaki powinien być. Jeśli nie będziemy dbać o usta zaraz po wykonaniu makijażu to mogą wystąpić odbarwienia. Po upływie 14 dni również warto pielęgnować skórę naszych ust, aby nie uległa wysuszeniu. Makijaż permanentny najlepiej jest wykonać w klinice pod poniższym linkiem: http://klinika-urody.pl/oferta/makijaz-permanentny-i-mikropigmentacja-medyczna/makijaz-permanentny/makijaz-permanentny-ust, dzięki temu będziemy mieć pewność, że makijaż wyjdzie w odpowiedni sposób.