Polacy bardzo chętnie wprowadzają samochody z Europy Zachodniej, z Belgii, Holandii, Francji czy Niemiec, ale obecnie także coraz częściej sprowadzamy samochody ze Szwajcarii.

Obecnie coraz więcej firm, które sprowadzają auta, świadczy także różnego rodzaju usługi, może być to przykładowo opłacenie zakupu na miejscu i dowóz auta do klienta. Obecnie strony internetowe pozwalają na prowadzenie różnego rodzaju sprzedaży online, często samochody używane sprzedawane są przez sklepy za pomocą internetu. Podobnie w Szwajcarii możemy znaleźć wielu dilerów czy komisów samochodowych, które prowadzą tego rodzaju sprzedaż. Oczywiście niektórzy klienci będą decydowali się na zakup samochodu używanego, możliwość naprawy w Polsce jest bardzo dobrym pomysłem ze względu na niskie koszty w porównaniu z naprawami w Europie Zachodniej. Warto również zwrócić uwagę, iż Szwajcarzy są bardziej skłonni do zmiany samochodów po wypadku. Raczej rezygnuje się z napraw na rzecz nowego pojazdu. Oczywiście może to zależeć od rodzajów ubezpieczenia, spraw podatkowych. Zakup pojazdu uszkodzonego w Szwajcarii

Dlatego też w Szwajcarii znajdziemy bardzo wiele komisów, które oferują samochody używane, a także uszkodzone w cenach bardzo atrakcyjnych dla Polaków.

Obecnie zakup takich aut jest dosyć łatwy, możemy za pomocą internetu znaleźć odpowiedniego sprzedawcę, na zdjęciach możemy zapoznać się łatwo ze stanem pojazdu, możemy ocenić także wstępnie koszty naprawy. Jeżeli okazuje się, iż auto nam odpowiada, możemy ustalić maksymalną cenę, wziąć udział w licytacji, w wypadku wygrania aukcji możemy skontaktować się z firmą, która tego rodzaju samochód odbierze od sprzedawcy w Szwajcarii i przywiezie do Polski. Obecnie koszty tego rodzaju usługi są niższe, a mogą wynieść około 2500 złotych, dlatego też w wielu przypadkach tego rodzaju zakup będzie bardzo opłacalny. Na wielu stronach możemy znaleźć licytacje aut szwajcaria jest krajem, w którym tego rodzaju sprzedaż pojazdów jest coraz bardziej popularna, dlatego też znajdziemy wiele komisów, które z prowadzą sprzedaż licytacyjną online. Wystarczy się zarejestrować, wpłacić zaliczkę, wówczas będziemy mogli brać udział w licytacji pojazdu, który nas interesuje.