Dobry płaszcz zimowy powinien zapewniać ciepło i suchość, a jednocześnie sprawić, że nie będziesz wyglądać ciężko

Wybierając kurtkę na zimę poszukaj takich o najwyższej jakości wykonania i ciekawym wzornictwie. Sklepy z odzieżą oferują szeroki wybór stylów, przedziałów cenowych, rozmiarów i kolorów kurtek i płaszczy, dzięki czemu możesz kupić taki, który wygląda dobrze, pasuje do ciebie i faktycznie jest trwały. Aby uzyskać elegancki i stylowy wygląd, rozważ zakup wełnianego płaszcza. Im wyższa zawartość wełny, tym płaszcz będzie cieplejszy, zapewni również przytulność i lekkość. Szukaj nylonu w mieszankach, są mocne i pomogą utrzymać płaszcz w dobrym stanie przez lata, ale unikaj płaszczy z tkaniny, która ma więcej niż trzy zmieszane razem włókna, ponieważ są one bardziej podatne na mechacenie. Jeśli szukasz dodatkowego ciepła, zwróć uwagę na krój płaszcza, idealne są dwurzędowe i dłuższe modele zapinane na guziki aż do szyi. Weź również pod uwagę, że płaszcze wełniane będziesz musiała oddawać do czyszczenia chemicznego, ponieważ w większości przypadków nie można ich po prostu prać w pralce.

Trwałe i eleganckie kurtki na wiosnę i jesień oraz zimę

Płaszcze wełniane nie sprawdzą się jednak podczas uprawiania aktywności fizycznych na świeżym powietrzu, dlatego do takich czynności wybierz kurtki funkcyjne.

Takie okrycia wierzchnie mają odpowiednie powłoki odporne na ekstremalne warunki pogodowe i zużycie. Nylon jest często najbardziej wytrzymały, ale można znaleźć również dobrej jakości kurtki wykonane z poliestru. Poszukaj stylów, które są lekkie, oddychające i niezbyt długie, jeśli planujesz dużo się poruszać, i rozważ podszewki z dodatkową izolacją, jeśli potrzebujesz odzieży, która jest ciepła. Różne modele kurtek i płaszczy możesz kupić na stronie https://brendi.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-i-plaszcze-przejsciowe-195.html. Kurtka zimowa powinna mieć również płaskie, uszczelnione szwy, aby nie dopuścić do przedostania się wody, a także elementy konstrukcyjne, które blokują zimne powietrze, takie jak sznurek do ściągania lub klapka na suwak. Coraz bardziej popularne są również kurtki typu parka, które są ocieplane i nadają się do codziennego użytkowania.