Zabudowy szklane często wykorzystywane są w biurowcach, dzięki nim możemy wydzielić poszczególne pomieszczenia.

Różnego typu ściany, przegrody szklane wraz z drzwiami doskonale sprawdzają się także w domach, mogą zastąpić tradycyjne ściany, dając więcej światła. Zabudowa szklana dobrze sprawdzi się także przy schodach, może być to wykorzystanie zabudowy na całej wysokości zamiast niższej balustrady. Obecnie szkło hartowane można stosować także na zewnątrz, wykorzystać do balustrad przy schodach, zadaszeń nad wejściem oraz wielu innych elementów architektonicznych.

Szklane ścianki działowe

Zabudowa ze szklanej ściany z drzwiami

Ścianki działowe ze szkła spotkamy w centrach handlowych, biurach, wszędzie tam, gdzie chcemy wyeksponować powierzchnię. Estetyczna struktura ścianek działowych bardzo dobrze sprawdza się w biurowcach, nowoczesnych domach. Bardzo dużą zaletą jest lepsze doświetlenie pomieszczenia, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Ścianki działowe bardzo dobrze sprawdzą się w budynkach, gdzie wykorzystuje się wiele elementów metalowych, szklanych. Do budowy ścianek wykorzystuje się szkło hartowane, które jest odporne na uszkodzenie, zarysowanie, dodatkowo można zastosować folię, która pozwoli uzyskać odpowiednią barwę, lub też wykorzystać szyby mleczne.

Szkło jest materiałem bardzo wszechstronnym, często wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. W nowoczesnych budynkach stosuje się balustrady oraz schody szklane, możemy wykonać bardzo ciekawe i funkcjonalne ścianki działowe wraz z drzwiami przesuwanymi. Wiele rodzajów szkła posiada także właściwości dźwiękoszczelne, które pozwalają odgrodzić poszczególne pomieszczenia w biurze. Ścianki działowe można dostosować do wielkości pomieszczenia, zastosować różne rodzaje mocowania, różne wielkości szyby.

Jak jest rozwiązanie praktyczne, szyby możemy łatwo umyć, nie wymagają one dodatkowych zabiegów związanych z pielęgnacją czy też malowaniem, jak elementy drewniane czy też metalowe. Bardzo często spotykana jest zabudowa ściany z drzwiami, mogą być to drzwi różnej wielkości, dopasowane do potrzeb. Dostępne są skrzydła przesuwane, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca.