Zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga przemyślenia wielu istotnych kwestii. Na szczególną uwagę zasługuje sama lokalizacja inwestycji, decydująca o przyszłym komforcie życia mieszkańców. W zależności od swoich potrzeb, obowiązków, czy przyzwyczajeń możesz postawić na mieszkanie w centrum miasta lub na jego obrzeżach. To właśnie to drugie rozwiązanie w dobie pandemii koronawirusa cieszy się największą popularnością!

Zakup mieszkania we Wrocławiu – w centrum czy na obrzeżach?

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na zakup danego mieszkania, jest jego lokalizacja. Tuż obok ceny, rozkładu oraz stanu nieruchomości decyduje ona o codziennym życiu. Dlatego warto zastanowić się dokładnie, gdzie chcesz zamieszkać lub ulokować swoje środki pod inwestycję. Mimo że mieszkania w centrum mają wiele zalet i są jednoznaczne z bezpośrednią bliskością do ośrodków kulturalno-rozrywkowych oraz biur, w tym roku cieszą się one nieco mniejszą popularnością. Pandemia koronawirusa pokazała, że mieszkanie na obrzeżach wielkich miast niesie ze sobą znacznie więcej korzyści.

Bezpośrednia bliskość natury, świetna komunikacja z centrum miasta, czy rozwijająca się wokół osiedla infrastruktura to duża obietnica na przyszłość. Doskonałym przykładem nieruchomości na uboczu są nowe mieszkania na Swojczycach we Wrocławiu. Do dyspozycji mieszkańców zostaną tutaj oddane niewielkie, dwupiętrowe budynki mieszkalne, które na pierwszym planie stawiają spokój, przyjaźń sąsiedzką oraz bezpośrednią bliskość natury. To wymarzone miejsce do życia dla rodzin z dziećmi oraz osób poszukujących spokoju.

Zalety takiego rozwiązania

Zakup mieszkania na obrzeżach miasta ma szereg zalet. Dlatego będzie idealnym wyborem zarówno pod inwestycje, jak i do bezpośredniego zamieszkania. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób przeniosło się na pracę zdalną i jak się okazuje, taki stan rzeczy może potrwać jeszcze bardzo długo. Decydując się na mieszkania z dala od centrum, nie trzeba się więc obawiać codziennych dojazdów do pracy, czy na uczelnie (te również działają w trybie zdalnym). Dodatkowo osiedla na obrzeżach dużych miast zazwyczaj są świetnie skomunikowane z centrum, dzięki czemu mimo pozornie dużej odległości, można się tam dostać w kilkanaście minut.

Nieodłącznym elementem nieruchomości na obrzeżach jest bezpośrednia bliskość natury. Doskonałym tego przykładem są mieszkania Swojczyce – Wrocław. Taka lokalizacja stwarza idealne warunki do długich spacerów i aktywności sportowych podejmowanych na świeżym powietrzu, np. bieganie, jazda na rowerze lub rolkach, czy nordic walking. Rodziny natomiast mogą cieszyć się z pięknej pogody, organizując pikniki w pobliskim parku. Na obrzeżach wielkich miast świetnie odnajdą się osoby, które cenią sobie kontakt z naturą. Naukowcy już wiele lat temu udowodnili, że przebywanie w otoczeniu przyrody redukuje stres, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto o tym pamiętać na etapie wyboru idealnego miejsca do życia.

Wiele rozwijających się osiedli na obrzeżach dużych miast rozbudowuje swoją infrastrukturę. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z pobliskich parków, placów zabaw, szkół, przedszkoli, żłobków, sklepów, czy centrów rozrywki. Co więcej, sprawia to, że można jednocześnie mieszkać w dużym mieście, ale cieszyć się bardziej kameralną atmosferą, gdzie sąsiedzi chętnie zatrzymają się na przyjacielską pogawędkę.

Mieszkania na Swojczycach – kameralne osiedle, spokój, zieleń za oknem

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Jednak aby cieszyć się z jego niewątpliwych atutów, wcale nie trzeba mieszkać w samym centrum. Nowe mieszkania Swojczyce to komfortowa przestrzeń dla rodzin z dziećmi, przyjaciół, czy osób, które poszukują spokoju z daleka od gwaru wielkiego miasta. Osiedle usytuowane jest w zielonej części Wrocławia, dzięki czemu świetnie odnajdą się tutaj miłośnicy natury oraz życia w rytmie slow.

Na mieszkańców wrocławskich Swojczyc czekają zielone trasy spacerowe, biegowe i rowerowe oraz znajdujący się w pobliżu Swojczycki Park Czarna Woda, który został niedawno oddany do użytku mieszkańców. Na osiedlu nie brakuje sklepów, przedszkoli, żłobków i przychodni lekarskich. Są tu również dwa przystanki autobusowe, a w zaledwie kilka minut można dotrzeć na stację kolejową Wrocław – Swojczyce. Dzięki temu dostaniesz się do centrum szybko, wygodnie i ekologicznie. Więcej na temat inwestycji przeczytasz pod adresem: https://www.profitdevelopment.com.pl/wroclaw/dzialoszynska/.