Każda roślina do odpowiedniego wzrostu potrzebuje słońca lub też oświetlenia sztucznego, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż rośliny pobierają z gleby różnego rodzaju składniki odżywcze, dlatego też powinny rosnąć na odpowiednim podłożu.

Podobnie w przypadku marihuany powinniśmy stosować właściwe preparaty, zapewnić roślinie właściwe warunki do wzrostu.

Odpowiednie warunki do uprawy marihuany

Uprawa konopi indyjskich w domu

Oczywiście obecnie w niektórych krajach można hodować marihuanę na własne potrzeby, w Czechach przykładowo możemy mieć się w domu pięć krzaków. W przypadku hodowli domowej najczęściej będziemy stosowali specjalne namioty czy też skrzynki zwane growbox, które pozwolą na łatwe dostarczenie roślinie wszystkich potrzebnych składników. W tym przypadku bardzo istotne będzie oczywiście właściwe oświetlenie, dlatego też musimy zastosować lampę o odpowiedniej mocy mogą być te także różne żarówki także LED umieszczone w specjalnych panelach.

Na zewnątrz oczywiście nasiona marihuany najlepiej jest sadzić początkiem lipca, kiedy to jest stosunkowo najcieplej na terenie naszego kraju. Rośliny, które wówczas są sadzone mają największe wysokości w ostatniej fazie. Jednakże nasiona marihuany możemy także sadzić o innej porze roku. Z kolei kwitnienie rośliny najczęściej przypada w sierpniu, a co za tym idzie zbiory możemy rozpocząć już końcem września czy też początkiem października. Oczywiście niezwykle ważne jest także pełne kiełkowanie nasion. Ważne, aby pojemnik, donica była stosunkowo duża, ze względu na system korzenny.

Oczywiście istotny będzie także nawóz na kwitnienie marihuany, będzie to bardzo ważne aby uzyskać kwiaty w odpowiednim momencie, często podczas hodowli domowej w środowisku zamkniętym będziemy musieli zadbać o prawidłowy rozwój rośliny, odpowiedni rozwój w każdej z faz. Dlatego też bez względu na to czy będzie to roślina hodowana metodą hydroponiczną w wodzie czy też będzie znajdowała się ona w glebie powinniśmy zawsze pamiętać o właściwym nawozie.