Zapamiętywanie rzeczy tak, jak kiedyś, jest zawsze wyzwaniem.

Jak wszystko inne, utrzymanie dobrej pamięci jest możliwe tylko wtedy, gdy zastosujesz odpowiednie techniki i przeprowadzisz odpowiednie badania. Ten artykuł zawiera szereg sugestii, jak poprawić i zachować pamięć na nadchodzące lata.Upewnij się, że Twoja dieta zawiera dobre źródła kwasów tłuszczowych Omega-3. Najczęściej spotykane w rybach, te kwasy tłuszczowe świetnie sobie radzą z utrzymaniem mózgu na palcach. Liczne badania wykazały pozytywne korzyści dla mózgu, gdy dieta zawiera kwasy omega-3. Spróbuj dodać różowego łososia, orzechy włoskie i siemię lniane, aby uzyskać ten niezbędny tłuszcz.Regularne wyzwania dla mózgu mogą pomóc w poprawie pamięci. Nauka nowych, złożonych zadań, takich jak język obcy lub gra na instrumencie muzycznym, pomoże Twojemu mózgowi pozostać aktywnym. Pamiętasz stare powiedzenie „Użyj czy strać?” To samo dotyczy twojego umysłu!Chociaż jest to fakt, o którym wiele osób nie wie, guma do żucia może poprawić twoją pamięć. Lekarze odkryli, że ruch gumy do żucia nieznacznie zwiększa tętno. Nawet najmniejszy wzrost częstości akcji serca może pomóc w dostarczeniu większej ilości tlenu do mózgu, poprawiając w ten sposób pamięć.Jeśli próbujesz zapamiętać dużą listę przedmiotów, spróbuj umieścić je w kategoriach. Na przykład, jeśli idziesz do sklepu spożywczego i masz wiele przedmiotów, które chcesz kupić, gdy tam jesteś, pogrupuj je mentalnie w kategorie, takie jak mięso, nabiał, produkty i zboża. Podział dużych list na mniejsze podkategorie znacznie ułatwia ich zapamiętanie.Ponieważ powtarzanie wymusza pamięć, powtarzaj ważne informacje w kółko w swoim umyśle natychmiast po usłyszeniu lub nauczeniu się. Czy to imię nowego klienta, czy rocznica ślubu, powtarzając informacje, zachowasz je w pamięci. Nie tylko pomoże ci to zapamiętać ważne szczegóły, ale jest to również bardzo przydatne ćwiczenie dla twojej pamięci w ogóle.Udowodniono, że spożywanie pokarmów zawierających flawonoidy jest skutecznym sposobem na zachowanie pamięci. Wyostrz swój umysł: jak uzyskać lepszą pamięć

Dzieje się tak, ponieważ flawonoidy wchodzą w interakcję z twoim ciałem, poprawiając przepływ krwi do mózgu, tworząc nowe neurony i korzystnie wpływając na enzymy i białka związane z pamięcią.

Niektóre przykłady żywności zawierającej flawonoidy to winogrona, liście herbaty i ziarna kakaowe. Włącz niektóre z nich do swojej diety.Często ćwicz mózg. Rozważ działania, które wymagają poprawy. Powtarzanie tego, co już wiesz, prowadzi donikąd i nie stworzy nowych połączeń między komórkami mózgu. Często przerywaj rutynę i znajdź nowe sposoby wykonywania codziennych obowiązków. Wybierz zajęcia, które są nowe, zabawne i wymagające.Podziel złożone informacje na mniejsze, bardziej zapadające w pamięć fragmenty. Ta prosta sztuczka jest regularnie używana, aby pomóc ludziom zapamiętać duże liczby. Na przykład numery kart kredytowych, numer telefonu i numer ubezpieczenia społecznego są podzielone na mniejsze, dzielone łącznikami sekcje, aby ułatwić ich zapamiętanie. Możesz zrobić to samo z dowolnymi złożonymi danymi, które próbujesz przywołać.Ułatw sobie zapamiętywanie, korzystając z urządzeń mnemonicznych. Najłatwiej jest powiązać obraz wizualny ze słowem lub imieniem, które musisz zapamiętać. Żywe, żywe obrazy połączone z trudnymi do zapamiętania lub zrozumienia koncepcjami mogą znacznie przyspieszyć proces uczenia się. Pomyśl o obrazach z codziennego życia, aby ułatwić i przyspieszyć ten proces.Jak stwierdzono w tym artykule, pamięć jest czymś, co bardzo trudno utrzymać, zwłaszcza gdy się starzejemy. Jednak utrzymanie i poprawa pamięci jest znacznie łatwiejsze dla osób, które się wykształciły i posłuchały odpowiednich rad dotyczących pamięci. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule i bądź na dobrej drodze do lepszej pamięci.