Jest wiele korzyści płynących z botoksu, a jedno z jego zastosowań obejmuje leczenie osób cierpiących na nadmierną potliwość.

Udowodniono, że botoks neutralizuje gruczoły potowe, a tym samym hamuje produkcję potu. Nadmierna potliwość dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety i może stać się wstydliwym problemem, wpływając na życie ludzi na wiele negatywnych sposobów. Gdy nadmierne pocenie zakłóca codzienne czynności, zmusza nas do częstej zmiany ubrań, ogranicza życie towarzyskie i zawodowe oraz wpływa na pewność siebie, warto poszukać skutecznego rozwiązania.

Jak sobie radzić z nadmiernym poceniem

Zastrzyki z botoksu mogą być stosowane również jako leczenie nadpotliwości

Botoks wykazuje dużą skuteczność w leczeniu nadpotliwości. Zastrzyki z botoksu mogą być stosowane w leczeniu nadmiernego pocenia się pod pachami. Zabieg trwa około 20 minut i obejmuje wielokrotne małe wstrzyknięcia tuż pod skórę pod pachą. Kuracja jest bardzo skuteczna i może działać do sześciu miesięcy lub dłużej, później zastrzyki można powtórzyć. Taki zabieg jest zazwyczaj wykonywany przez doświadczonego lekarza w gabinecie medycyny estetycznej.

Nadpotliwość to termin medyczny określający częste lub nadmierne pocenie się. Pocenie się jest naturalnym mechanizmem chłodzenia organizmu, ale kiedy organizm wytwarza więcej potu niż jest to konieczne do schłodzenia ciała, jest to znane jako nadmierna potliwość. Nadmierna potliwość występuje najczęściej na czole, dłoniach, podeszwach stóp i pod pachami. Czasami istnieją medyczne przyczyny, dla których tak się dzieje, dlatego przed podjęciem leczenia warto się zbadać i porozmawiać z lekarzem.

Zastrzyki z botoksu stosowane jako leczenie nadpotliwości rozluźniają maleńkie gruczoły potowe znajdujące się tuż pod skórą. Te gruczoły potowe zwykle wytwarzają pot, który następnie przemieszcza się w górę przewodu potowego i przez pory na powierzchnię skóry. Kiedy te gruczoły potowe są bardziej rozluźnione, nie wytwarzają już nadmiernie potu, a nadmierne pocenie nie jest już widoczne ani odczuwalne na powierzchni skóry. Zabiegi takie najlepiej sprawdzają się w przypadku nadmiernego pocenia się pod pachami i nadmiernego pocenia czoła.