Kiedy chcemy wypromować naszą stronę w Internecie, warto zainteresować się zagadnieniem pozycjonowania stron w wyszukiwarkach.

Niewiele firm oferuje pozycjonowanie stron, jednak musimy znaleźć prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. ponieważ aby dobrze pozycjonować stronę należy posiadać duże doświadczenie w pozycjonowaniu wielu różnych stron, ponieważ pozycjonowanie może różnić się w zależności od danej strony internetowej. Jednym z czynników mówiących decydującym o rodzaju pozycjonowania jest wiek domeny w wyszukiwarce. Przyjmuje się że jeżeli strona ma dłuższą historię to można do niej dawać więcej linków niż do nowej domeny. Teoretycznie stara domena będzie posiadała już linki prowadzące do niej, w również w przypadku starszej domeny można bardziej skupić się na jednym linku. W przypadku nowej domeny, lepiej jest wymieszać nieco linki. Dlatego pozycjonowanie powinno odbywać się ostrożnie i dobrze należy oceniać możliwości pozycjonowanej strony.

Skuteczna promocja naszej strony www

Od czego zacząć pozycjonowanie?

Podniesienie strony w rankingu możemy rozpocząć od optymalizacji czyli przygotowania strony w taki sposób aby wyeliminować różnego rodzaju błędy, sprawdzić wszystkie zagadnienia techniczne. Oczywiście w tym przypadku możemy także zmniejszyć objętość strony, przykładowo kompresujący nieco grafikę czy też zmniejszając rozdzielczość zdjęć. Warto zwrócić uwagę iż webmasterzy niekiedy popełniają błąd umieszczając zbyt duże grafiki i zdjęcia na stronach. Oczywiście obecnie skrypty automatycznie zmniejszają ich wielkość, jednak czasem może być to problem w przypadku kiedy chcemy obejrzeć stronę na urządzeniu mobilnym. Przyjmuje się iż najważniejsze w pozycjonowaniu powinny być linki, powinniśmy umieszczać je na stronach które są odwiedzane przez roboty Google, dzięki czemu nasze linki zostaną zaindeksowane, co jest oczywiście naszym celem. Naturalnie powinniśmy sprawdzać czy dodane linki zainteresowały się, możemy w tym celu wykorzystać narzędzia takie jak google url checker Dzięki niemu możemy monitorować na bieżąco stanie indeksacji, jeżeli odnośniki przez dłuższy czas nie indeksują się wówczas możemy je przesłać do serwisu zewnętrznego dzięki czemu zostaną zaindeksowane, a nasze działania związane z pozycjonowaniem przyniosą pożądany efekt.