Samochody elektryczne w niektórych zachodnich państwach sprzedają się lepiej od tych z silnikami spalinowymi.

W Polsce jest z tym gorzej, ponieważ najstarszy model kosztuje w granicach stu tysięcy złotych. Nie każdego stać na taki samochód zwłaszcza, że to wersja miejska. Niestety, ale na obniżkę cen trzeba będzie poczekać. Obecnie najtańsze samochody elektryczne nawet takie jak SUV można spotkać w Chinach. Problem w tym, że te samochody do Polski nie trafiają, ponieważ nie posiadają homologacji. Jeśli będzie homologacja to automatycznie cena przestanie być za nie konkurencyjna. Liderem sprzedaży samochodów elektrycznych jest Tesla. To ta firma, jako pierwsza wprowadziła modele w stu procentach eklektyczne. Dzisiaj na całym świecie takie samochody można spotkać. Są bardzo nowoczesne, mogą nawet same jeździć na autopilocie. Cena tych samochodów jest dla nas bardzo wysoka, ale z drugiej strony otrzymujemy auta szybkie jak wyścigówki.

Z biegiem czasu takie samochody będą coraz popularniejsze i możliwe, że z Niemiec zaczniemy je sprowadzać tak samo jak dzisiaj auta z silnikami spalinowymi.

Problem jest też serwisowanie takiego samochodu bez względu na markę i model. Do tego dochodzą akumulatory, które mają określoną żywotność, a ich wymiana to dziesiątki tysięcy złotych. Wszystko musi stanieć żeby zainteresowanie takimi modelami na całym świecie było o wiele większe. Tylko wtedy w mieście zrobi się o wiele ciszej. Oczywiście nie wszyscy lubią takie samochody, bo jak to się ma do warkotu V6 czy V8? Producenci i o to zadbali, dlatego możemy sobie wybrać różne dźwięki silników, które są podkładane, kiedy jedziemy. Na wszystko można znaleźć rozwiązanie, jeśli się tylko chce. W Polsce obecnie jest jeszcze zbyt mało stacji ładowania akumulatorów, dlatego na zmiany naszego nastawienia do takich samochodów trzeba będzie jeszcze bardzo długo poczekać. W pewnym momencie wymuszą na nas to przepisy, bo nie będziemy mogli wjechać samochodem z silnikiem spalinowym do miasta. W niektórych krajach diesle w mieście już są zakazane.