Słysząc słowo adwokat na ogół myślimy o specjaliście, który poprowadzi naszą sprawę w sądzie. Tymczasem zakres problemów prawnych, które pomoże rozwiązać adwokat, jest znacznie szerszy.

Porady prawne

Jeśli napotykamy w życiu problem prawny, nie wiemy, jak dopełnić formalności w urzędzie lub potrzebujemy wstępnej konsultacji w jakiejś sprawie, nie wahajmy się skorzystać z pomocy kancelarii prawnej. Prawnik, po uważnym wysłuchaniu klienta, doradzi najlepsze rozwiązania. Wyczerpująca porada prawna pozwoli nie raz uniknąć większych problemów lub podjąć decyzję o dokonaniu jakiejś czynności. Kancelaria Adwokacka z Lublina udziela porad prawnych nie tylko w swojej siedzibie, lecz również on-line lub przez telefon.

Sporządzanie umów

Na co dzień zawieramy wiele różnorodnych umów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zakup żywności czy biletów komunikacji miejskiej to właśnie zawieranie umowy sprzedaży!
Większość umów nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy długotrwałej analizy jej postanowień. Zdarza się jednak, że w niektórych sytuacjach nie rozumiemy postanowień umowy, którą mamy zawrzeć, bądź chcemy mieć pewność, że umowa w jak najszerszym zakresie chroni nasze prawa. Rozwiązaniem jest indywidualna konsultacja prawnika lub zlecenie mu przygotowania treści umowy zawierającej korzystne dla nas rozstrzygnięcia. Adwokat z Lublina pomoże w przygotowaniu np. umowy najmu, umowy pożyczki, użyczenia lub też objaśni klientowi treść wielu innych kontraktów.

Obsługa prawna firm

Jeśli prowadzimy własną firmę, to zapewne doceniamy posiadanie sprawdzonych partnerów biznesowych. Taka sama zasada powinna dotyczyć wyboru kancelarii prawnej, której powierzymy czuwanie nad kwestiami prawnymi w przedsiębiorstwie. Stała obsługa prawna firm w Lublinie i okolicach nie tylko doradztwo prawne i opiniowanie umów zawieranych z kontrahentami, lecz również dbałość o stosunki prawne wewnątrz firmy, w tym m.in. w zakresie umów zawieranych z pracownikami. Kancelaria może prowadzić również sprawy sądowe czy reprezentować nas podczas mediacji, a dzięki stałej współpracy czas reakcji jest krótszy.

I co jeszcze?

Sprawy urzędowe, na które nie ma czasu lub głowy? Potrzebny jest regulamin sklepu internetowego lub statut fundacji albo stowarzyszenia? A może poszukujemy kogoś, kto pomoże wyegzekwować wierzytelność od naszego dłużnika? Również i w tych kwestiach warto udać się do adwokata i zaufać jego wiedzy oraz doświadczeniu.