Firmy, które prowadzą działalność wiążącą się z handlem, z pewnością potrzebują odpowiednich powierzchni magazynowych, często decydują się na wynajem magazynu.

Centra handlowe, które zlokalizowane są na terenie całego kraju, mogą zaoferować nam wiele możliwości. Często możemy wynająć powierzchnię w magazynie, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, będzie umożliwiał przechowywanie towaru na paletach, również materiałów sypkich w workach, dzięki temu możemy usprawnić logistykę w naszej firmie.

Powierzchnia magazynowa dla firm handlowych

Magazyny logistyczne do obsługi zaopatrzenia na terenie całego kraju

Wybór magazynu zależy od wielu czynników, z pewnością jedną z nich będzie lokalizacja, chcemy wynająć magazyn w miejscu, z którego będziemy zaopatrywali oddziały naszej firmy. Naturalnie powinna być to powierzchnia magazynowa, która będzie wystarczająca do obsługi logistycznej. Zatem powinniśmy sprawdzić czy magazyny wyposażone są w półki do przechowywania towarów, przykładowo na paletach. Mogą być to także magazyny do przechowywania warzyw czy owoców, które będą posiadały odpowiednią temperaturę, całą infrastrukturę, która potrzebna będzie do stworzenia odpowiednich warunków. Dodatkowo możemy wynająć przestrzeń biurową, która pomoże zarządzać towarem, przygotowywać odpowiednie dokumenty. Wiele firm poszukuje magazynów w pobliżu lotnisk, portów, tam gdzie odbierają towary sprowadzane z zagranicy, dzięki temu można stworzyć magazyn centralny, który będzie służył następnie wysyłce do poszczególnych oddziałów.

Powierzchnie magazynowe wyposażone są często w nowoczesne systemy przeciwpożarowe, monitoring wizyjny CCTV, zatem towar przechowywany będzie w warunkach bezpiecznych. Dodatkowym wyposażeniem mogą być specjalne regały, które pomieszczą wiele mniejszych pudeł, skrzyń, oprócz półek, które służą do przechowywania na paletach euro. Centra logistyczne oferują także przystępne doki przeładunkowe, które pozwalają na załadowanie towaru na ciężarówkę, dostępne jest także ogrzewanie magazynów, tak aby stworzyć jak najlepsze warunki do przechowywania.

Dla wielu firm magazyny logistyczne mogą być dużym ułatwieniem, jeżeli chodzi o transport, wydelegowanie towarów do poszczególnych oddziałów. Zwłaszcza jeżeli firma posiada oddziały na terenie całego kraju, wówczas lokalizacja magazynów w różnych częściach Polski będzie usprawniała cały proces logistyczny.