Soczewki polaryzacyjne mogą poprawić wyrazistość widzenia i zmniejszyć zmęczenie oczu w jasne, słoneczne dni.

To dobra wiadomość dla entuzjastów outdooru, którzy są sfrustrowani, a nawet chwilowo oślepieni odbitym światłem czy blaskiem słońca. Bezpośrednie błyśnięcie jasnego światła słonecznego lub świateł nadjeżdżającego samochodu w oczy jest zarówno denerwujące, jak i potencjalnie niebezpieczne dla kierowców i użytkowników dróg. Zwykle światło rozprasza się, ponieważ odbija się pod różnymi kątami od nierównej powierzchni obiektu. Ale jeśli powierzchnia jest gładka, jak w przypadku spokojnej wody lub płaskiego kawałka blachy, światło odbija się pod jednym kątem, na przykład prosto w oczy. Na szczęście dzisiejsze okulary na receptę lub bez, również przeciwsłoneczne, można zmodyfikować za pomocą technik takich jak polaryzacja czy powłoka antyrefleksyjna, aby zmniejszyć odblaski i poprawić widzenie oraz bezpieczeństwo. Soczewki takie zablokują wszystkie poziome fale świetlne odbijające się na przykład od gładkiego stawu lub błyszczącej maski czy świateł nadjeżdżającego samochodu lub mijanej właśnie latarni. W rezultacie obraz widziany przez soczewki jest nieco ciemniejszy niż zwykle, ale obiekty wyglądają ostrzej i wyraźniej, a szczegóły są lepiej widoczne. Do jazdy samochodem w nocy wybierz odpowiednie soczewki

Ludzie, którzy używają spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych przez długi czas, często mówią, że są mniej zmęczeni niż zwykle po wielu godzinach przebywania na słońcu.

Są one szczególnie przydatne dla osób pracujących w lecie nad wodą, lub dla kierowców podróżujących w ciągu dnia. Natomiast powłoka antyrefleksyjna zapobiega odbiciom i refleksom światła sztucznego, które może nas oślepiać lub rozpraszać w nocy. Rozsądnym pomysłem jest, aby zakupić okulary do jazdy nocą sklep online z pewnością posiada w ofercie wiele różnych rodzajów soczewek. Soczewki takie są odpowiednie nie tylko dla kierowców, ale również dla osób pracujących dużo przy komputerze, aby wyeliminować wszelkie odblaski światła i widzieć lepiej wszystko, co mamy na monitorze.