Nie da się ukryć, że życie w naszym kraju raczej łatwe nie jest.

Oczywiście wcale nie oznacza to, że jeśli przeprowadzimy się do innego kraju to będzie nam łatwo i przyjemnie, ale powinno być nam nieco łatwiej czegokolwiek się dorobić. Wiele osób zamiast pracować na etacie decyduje się na to, aby otworzyć swoją własną działalność i nie ma się co temu dziwić, ponieważ nie wszyscy preferują pracę dla kogoś. Wbrew pozorom niekoniecznie musimy otwierać firmę w naszym kraju, bo równie dobrze można zrobić to za granicą.

Jak się za to zabrać?

O ile w Polsce powinniśmy sobie z tym jako tako poradzić, o tyle np. w Anglii raczej będziemy mieć nieco większy problem z otworzeniem swojej działalności co wcale nie oznacza, że jest to niemożliwe. Prawda jest taka, że my sami nie musimy nawet posiadać jakiejś specjalnej wiedzy w tym temacie, gdyż wystarczy tylko, że znajdziemy godne zaufania biuro księgowe, a jego pracownicy nam we wszystkim pomogą. Oczywiście będzie to usługa odpłatna, ale z drugiej strony przynajmniej będziemy mieć pewność, że wszystko jest zrobione tak jak trzeba, a chyba nam na tym zależy. Istnieje spora szansa na to, że biuro, które będzie pomagało nam z wystartowaniem zaoferuje także pomoc w prowadzeniu działalności, a więc zajęcie się fakturami czy kwestiami podatkowymi i jak najbardziej warto na coś takiego się zdecydować.
Dlaczego czasami firma za granicą jest lepszym rozwiązaniem?

Czy da się prowadzić firmę bez pomocy biura księgowego?

W przypadku, gdy chcemy w jakiś sposób zaoszczędzić i zastanawiamy się nad tym czy możliwe jest prowadzenie firmy za granicą samodzielnie to odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak. Jednak z drugiej strony trzeba być świadomym tego, że księgowość Londyn znacznie nam to ułatwi. Dzięki temu my nie będziemy musieli tracić czasu na martwienie się, że zrobimy coś nie tak, jeśli chodzi np. o kwestie podatkowe, bo zapewne nie posiadamy odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Co więcej raczej takie sprawy zajmowałyby nam zbyt dużo czasu i może wpłynąć to niekorzystnie na naszą działalność.